Veteriner Hekimler Konya’da Buluştu!


 

 

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Veteriner Hekimler ile Konya’da Buluştu!

 

Dünyanın en büyük 20 ilaç şirketinden biri olan Boehringer Ingelheim, Konya Ramada Plaza’da  Konya ve ilçelerinde görev yapan Veteriner Hekimler ile birlikte ineklerde meme sağlığı ve sürü yönetimi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Global veteriner sahada uzun yıllardır kullanılan birçok ürünün sahibi olan Boehringer Ingelheim firması tarafından ineklerde görülen ve halk arasında meme iltihabı olarak bilinen mastitis ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgi aktarmak üzere düzenlenen toplantının açılış konuşması Boehringer Ingelheim Türkiye Ürün ve Pazarlama Yöneticisi Veteriner Hekim Ümit Cem Aksoy tarafından yapıldı.

 

Ümit Cem Aksoy yaptığı konuşmada “Dünyanın 20 lider ilaç şirketi arasında yer alan Boehringer Ingelheim, şu anda dünya çapında toplamda yaklaşık 60 bin çalışanıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 1885 yılında kurulan bu aile şirketinin faaliyetlerinde odak noktası, hem beşeri tıp hem de veterinerlik için yüksek terapötik değere sahip yeni ilaçlar araştırmak, geliştirmek, üretmek ve pazarlamak” dedi.

 

Sahada edindiği tecrübe ile mastitis hastalığıyla ilgili günümüzde yapılan mücadele yöntemleri hakkında bilgi veren Boehringer Ingelheim Türkiye Teknik Müdürü Veteriner Hekim Mahmut İnsel de şu açıklamalarda bulundu:

“Mastitis, ineklerde meme hastalıkları etkenleri farklı olsa da genel olarak meme dokusunun hastalık etkenlerine maruz kalması ile memede meydana gelen fiziksel ve kimyasal değişimler sonucunda şekillenen hastalık tablosudur. Meme dokusunun yaralanması veya hastalık oluşturabilen mikroorganizmaların memeye yerleşmesi sonucu meydana gelen Mastitis; memede ağrı, yangı ve sütte somatik hücre sayısının artması ile karakterizedir. Mahmut İnsel ayrıca, mastitis tedavisinde başarının çiftlik hijyeninin ve çevre şartlarının iyi olması, erken teşhis ve tedavi ile sağlanabileceğini ifade etti. Boehringer Ingelheim tarafından mastitis tedavisi için ülkemize getirilen yeni molekül hakkında da bilgiler paylaştı.

 

Boehringer Ingelheim

 

Boehringer Ingelheim dünyanın önde gelen ilk 20 ilaç şirketi arasındadır. Merkezi Almanya’nın Ingelheim kentinde olan Boehringer Ingelheim, 146 iştiraki ve toplamda 47.700’ün üzerinde çalışanıyla globalde faaliyet gösteren bir şirkettir. 1885 yılında kurulan aile şirketinin odak noktası, insanlar ve hayvanlar için tedavi değeri yüksek yeni ilaçların araştırılması, geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasıdır.

 

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, kendisini hayvan hastalıklarının önlenmesi, tedavisi ve iyileştirilmesi yönünde önde gelen çözümler sunmaya adamış bir firmadır. İnsanlık için sağlıklı bir geleceğin olmazsa olmazı olan hayvan sağlığı ve hayvan refahının geliştirilmesi hedefine yürüyen firma, her yıl net satışlarının %10’ undan fazlasını üst düzey araştırmalar yapılması için ayırmaktadır. Hayvanların sağlığını korumaya yönelik yeni ilaçların ve tedavi alanlarının geliştirilmesi için tüm dünyada 3,500’ in üzerinde çalışanı ile gayret göstermektedir.


Yazan - 4 Mayıs 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x