Veteriner Tavukçuluk Derneği: Sempozyum değerlendirmesi


Veteriner Tavukçuluk Derneği, 1 Mart 2019 tarihinde Ankara‘da gerçekleştirdiği Kanatlı Sektörünün Güncel Sorunları Sempozyumu” için bir değerlendirme bildirisi yayınladı.


Sempozyum Değerlendirme Bildirisi

Veteriner Tavukçuluk Derneği 2019 yılı “Kanatlı Sektörünün Güncel Sorunları Sempozyumu-Salmonella Kontrol Programı ve Antimikrobiyal Direnç” konulu sempozyumu 01.Mart.2019 tarihinde Bilkent Otel Sakarya Salonunda gerçekleştirilmiştir. Sempozyumumuza toplam 318 katılım olmuştur. Basının da yakından takip ettiği sempozyumumuza yerli ve yabancı olmak üzere 14 kuruluş sponsor olmuştur.

Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlamış müteakiben Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü ve dört adet sektörel sivil toplum kuruluşu (BESD-BİR, YUM-BİR, TÜRKİYEM-BİR ve EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ) başkanlarının açılış konuşmaları ile devam etmiştir.  

Sempozyumumuzda Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan daire Başkanı Mustafa Bebek “Türkiye’de Antibiyotik Kullanımı-Güncel Durum”, Ghent Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Dr. Moniek Ringenier “Antibiyotik Direnç Gelişimi”, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Prof. Dr. Pınar Saçaklı “Kanatlılarda Bağırsak Sağlığının Önemi ve Antibiyotiklere Alternatif Doğal Büyütme Faktörleri”, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Prof. Dr. Ayhan Filazi “Hedef Mikroorganizmalara Yönelik Geliştirilen Antimikrobiyal Yaklaşımlar”, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Dr. Öğretim Üyesi Sibel Kızıl “Salmonella Spp’lerde Antimikrobiyal Direnç”, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan veteriner Hekim Dr. Güzin Şahin “Türkiye’deki Ulusal Salmonellla Kontrol Programı Uygulamaları”, Fransız ANSES Ulusal Salmonella Referans Laboratuvarı Başkanı Dr. Laetitia Bonifait “AB’deki Ulusal Salmonella Kontrol Programı Uygulamaları” konularında bilimsel sunumlarını vermişler ve son olarak da Deneysel Tıp ve Fizyoloji Doçenti Oytun Erbaş “Popüler Söylemlerin Ölümcül Sonuçları” konulu bir söyleşi yapmıştır.

Sempozyum programı gece gerçekleştirilen Gala Yemeği ile son bulmuştur.

Tüm katılımcılarımıza, Sponsorlarımıza ve Konuşmacılarımıza Veteriner Tavukçuluk Derneği Yönetim Kurulu olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yönetim Kurulu adına

Başkan

Prof. Dr. Erol Şengör


Yazan - 9 Mart 2019. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x