Vilsan Yine İlklere İmza Attı


Vilsan Logo

 

 

 

 

VİLSAN ACADEMY HOLLANDA’DA UTRECHT ÜNİVERSİTESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

 

Türkiye’de ilk defa bir akademi Üniversite işbirliği ile geçekleştirildi. VİLSAN ACADEMY, Hollanda’nın Utrecht şehrinde 29 Kasım – 4 Aralık 2015 tarihlerinde UTRECHT Üniversitesi Ruminant Sağlığı Enstitüsü’nde Türkiye’nin dört bir yanından gelen 150 veteriner hekimi üniversitenin akademisyenleri ile buluşturdu.

 

 

VİLSAN ACADEMY’nin İLK GÜNÜ

 

 

Vilsan Academy açılış konuşmasını Vimar & Vilsan CEO’su Burak Kutal yaparken, enstitüden

Dr.Gerrit Hooijer Türk Veteriner Hekimlerine hoş geldiniz dedi. Vilsan Academy’nin ilk günü Dr.Herman Jonker’in buzağılama süreci ve doğum prezentasyonu ile devam ederken, Dr. Ruurd Jorritsma kolostrum, barsak kapanması (Gut Closer), laktojen immuniteye karşı IgG konuları hakkında bilgi verdi.

 

İlk gün konuları, Dr. Gerrit Hooijer’in buzağı beslemesinde mama kullanımı ile ilgili verdiği yararlı detaylarla devam ederken, Dr.Ruurd Jorritsma solunum hastalıklarının patofizyolojisi korunma ve tedavisi hakkında yeniliklerden bahsetti.

 

Vilsan Academy’nin ilk gününde açılış konuşmasını yapan Vimar&Vilsan CEO’su Burak Kutal, Vilsan’ın her zaman ilklere imza atarak global bir marka olma cesaretini gösterdiğini ve Utrecht Üniversitesi ile başlatılmış olan Vilsan Academy’nin mutlaka devamının yapılarak hedeflerinin değerli Türk Veteriner Hekimlerine yeni ufuklar açmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Diğer Haberler:
İki saatte üç vakit namaz kılıyorlar

 

Vilsan’ın 2015 yılında önemli bir değişim sürecine girdiğini belirten Kutal sözlerine Vilsan’ın 2015 yılında merkez kadrolarını yeniden yapılandırdığını, satış ve pazarlama ekibini güçlendirdiği ve en önemlisi EU GMP ve FDA standartlarına uygun sıfırdan tesis ve makina ekipman yatırımlarının yapıldığını belirtti. Yeni Vilsan’da 1000 m2 Ar-Ge ve kalite laboratuvarı, 2500m2 non betalactam,

1500 m2 betalactam ve 500 m2 ektoparaziter üretim alanları ile GMP üretim koşullarını sağlamaktakta olduklarını belirten Kutal, mevcut sertifikalandırılma durumunun ise; ektoparaziter GMP sertifikasının tamamlanmiş olduğuna, betalactam – steril üretim binasının GMP denetimini geçirdiğine, belgelerinin Aralık ayı içinde yayınlanacak olduğuna, non betalaktam kısmının ise Mart ayında belgelendirilmesinin tamamlanacağına değindi.

 

 

Utrecht-University-1

 

 

VİLSAN ACADEMY’nin İKİNCİ GÜNÜ

 

Akademide ikinci gün Dr.Ruurd Jorrsitma’nın somatik hücre sayısı ve ketozis teşhisinde uygulanan testlerin sensitivite, spesifite ve prediktif özellikleri ve testlerin yorumlanması konulu sunumu ile başladı.

İkinci gün, Dr.Peter Vos’un verim ve reprodiksiyon arasındaki fizyoloji, besleme ve bakım ilişkisi ve reprodüktif teknikler ile ilgili sunumu ve Dr.Gerrit Hooijer’ın kistik ovarial hastalıklarda tedavi ve izleme sunumu ile devam etti.

 

VİLSAN ACADEMY’nin ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

 

Akademinin son gününün ilk oturumunda Dr.Thomas Schonewille süt sığırlarının beslenmesi konulu sunumunda kuru dönem beslemede kuru madde tüketiminin doğum sonrası metabolic hastalıkların oluşumuna etkilerini anlattı. Akademinin son oturumunu Dr.teo Lam’ın mastitis korunma ve tedavi yöntemleri sunumuyla sona erdi ve Vilsan Academy katılımcıları Utrecht Üniversitesi’nden sertifikalarını aldılar.

Diğer Haberler:
Hububatın Geleceği Forumu

 

Utrecht Üniversitesi de böyle bir organizasyona ilk kez ev sahipliği yaptıklarını ve çok heyecanlı olduklarını, Türk Veteriner Hekimlerin çok çok iyi ve bilgili olduklarını ve ilk kez bir ilaç firmasından böyle bir eğitim talebi geldiğini ve Vilsan’ın ileride de çok güzel işlere imza atacaklarına ekibin büyük bir uyum içerisinde çalıştığına da önemle değindiler.

 

Vilsan Academy katılımcıları üç günlük yoğun bir eğitim sonrasında kalan iki günlerini Amsterdam turu yaparak geçirdiler ve yorgunluk attılar.

 

 

VİLSAN ACADEMY KATILIMCI YORUMLARI

 

PROF.DR.YAVUZ ÖZTÜRKLER-KARS

 

VİLSAN ACADEMY çok keyifli ve yararlı geçti. Eğitim içeriğinin bu kadar özenle seçilmiş olup bizleri verilen konularda aydınlattığınız için emeği geçen tüm ekip arkadaşlarınıza teşekkür ederim.

 

VETERİNER HEKİM BEDİRHAN ÜSTÜN – DİYARBAKIR

 

VİLSAN ACADEMY çok verimli oldu. Bizlere yeni  birçok bilgi kattılar. Organizasyonunuzdan çok memnun kaldık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

 

VETERİNER HEKİM ALİ ULUYOL – KAYSERİ

 

VİLSAN ACADEMY’i düzenleyerek gerçekten kimsenin düşünmediği bir organizasyon yaptınız ve bizi Utrecht Üniversitesi Akademisyenleri ile buluşturdunuz. Çok verimli ve yararlı bir eğitim oldu. Bizler böyle gelişmeleri takip edip diğer arkadaşlarımıza da yarar sağlamaya çalışıyoruz. Emeğiniz için teşekkür ederiz.

Diğer Haberler:
Sahada Etik Olmayan Uygulamalar...

 

VETERİNER HEKİM ONURHAN GÜLSÜN – BURSA

 

Vilsan Academy’nin yurt dışında bir üniversitede yapılması çok iyi bir düşünceydi. Konular da bir  o kadar iyi seçilmişti. Benim için çok yararlı oldu ve ışık tuttu. Vilsan Academy’nin devamını mutlaka bekliyoruz.

 


Yazan - 15 Aralık 2015. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı