Yumurta sektörünün Kötü Gidişine TOBB El Koyuyor


12 copy


ÇİFTLİK DERGİSİ – ÖZEL
Uzun süredir yumurta sektörünün kötü gidişine Türkiye Odalar Ve Borsalar birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu El koydu.
Bu konu ile ilgili bilgi alan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu sektör ile ilgili ön çalışma yapılması için  Ankara Ticaret Borsası (ATB) Tavukçuluk Meslek Grubu üyeleri İbrahim Öztürk,Cevat Şenbaba ve Ruhi bulduk ile bir görüşme yaptı.
Bu görüşme sırasında TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu sektörün kötü gidişine üzüldüğünü söyleyerek sektör temsilcilerinin bir araya gelerek bir toplantı yapmalarını ve çözüm önerilerinin bir liste halinde kendisine getirmelerini istedi.
DSC_0049 copy
Bu toplantı ile ilgili olarak bilgi veren yumurta sektörünün önde gelen isimlerinden Cevat Şenbaba ” Sayın başkanımız Hisarcıklıoğlu bizlere sektör yetkilileri ile ön görüşme yaparak kendisine bir rapor getirmemizi istedi.Şu anda yumurta sektörünün öndegelen isimleri ile temas halindeyiz.Borsa başkanımız Faik Yavuz başkanlığında sektör ile konuşup çözüm önerilerimizi listelemek istiyoruz..Bunu yaptıktan sonra TOBB’un 3 bin kişilik salonunda isteyen yumurta sektörü ilgililerine burada ağırlayarak bir fikir alış verişi yapacağız.Daha sonra bu görüşleri bir öneri halinde başkanımıza sunacağız “dedi.
HÜKÜMET  İLGİLİLERİ İLE GÖRÜŞME
Türkiye Odalar Ve Borsalar birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu  sektörün sıkıntılarını öğrendikten sonra hükümet ile görüşme yaparak sektöre ne gibi destek verilebileceği konusunda bilgi alacağı söyleniyor.
Ayrıca bir çok ilde yapılan Ticaret Borsası seçimlerinde kanatlı sektörü temsilcilerinin ön sıralarda yer alması da ilgilileri mutlu ediyor.
Ticaret Borsa  Seçimleri

Ankara Ticaret Borsası Seçimleri

ANK BORSA BŞK FAİK YAVUZ
Ankara Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanlığına Faik Yavuz seçildi.
Ankara Ticaret Borsası (ATB) Tavukçuluk Meslek Grubuna ise,İbrahim Öztürk,Cevat Şenbaba ve Ruhi Bulduk getirildi.
 

Bursa Ticaret Borsası Seçimleri
bc24e4fa-1ae7-46f0-8424-f78631229e3b copyBursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimleri için geç kayıt yaptırdığı gerekçesiyle seçmen listelerindeki seçilme yeterliliği kısmında adı yer almayan Özer Matlı, yaptığı itiraz kabul edildi ve aday olarak girdiği seçimi kazanarak başkan oldu.

 

 

Aynı seçimler sonunda Mehmet Aydın’da Bursa Ticaret Borsası (BTB) Tavukçuluk Meslek Grubu Başkanı oldu.

MEHMET AYDıN VES copy

Yazan - 20 Mayıs 2013. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
asım
asım
8 yıl önce

naçizane : sadece ırak a yumurta satmakla bu üretimi hafifletemeyiz tamam yumurta deniz aşırı fazla dayanamaz ama uçakla her yere satılır yeni kümes yapıp pazarı daraltmaktansa üretici birlikleri uçak alıp dünyaya yumurta satabilirler 🙂

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x