ZMO Yoluna ‘Mavi Liste – Çağdaş Ziraat Mühendisleri Grubu’ ile devam edecek


TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’nın 49. Dönem Olağan Genel Kurulu, 2 Mart 2024 Cumartesi günü Kocatepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Seçimler ise 3 Mart 2024 Pazar günü ODA Lokalinde yapıldı. Toplantıya 463 delegeden 345’inin katılımıyla başlandı ve ODA Genel Başkanı Baki Remzi SUİÇMEZ tarafından açıldı.

Açık oylama sonucunda Prof. Dr. Erkan YASLIOĞLU oy birliği ile Divan Başkanlığı’na seçildi. Divan Başkan Yardımcılıkları ve yazman üyelikleri için öneriler sunuldu. Yapılan oylama sonucunda Başkan Yardımcılıklarına Vuslat BEKTAŞ ve Selma GÜDER, Yazman Üyeliklere ise Eylem AKTAŞ, Seyla TEPE, Elif ÇINAR ve Vedat COŞKUN oybirliği ile seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem Genel Kurul’a sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi.

Ankara Zootekni Derneği Başkanı Mustafa Kemal AKMAN

Açılış konuşmasını ZMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi SUİÇMEZ gerçekleştirdi. Gündem gereği konuklardan; Ankara Üniversitesi ZMO Genç Temsilcisi Melike ŞAHİN, TMMOB Başkanı Emin KORAMAZ, KESK ORKAMSAN Temsilcisi Bahadır TANER, Veteriner Hekim Derneği Başkanı Gülay ERTÜRK KABASAKAL, Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı Hüseyin DEMİRTAŞ, TARDER Başkanı Mahmut KAYTAN, Zootekni Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Ankara Zootekni Derneği Başkanı Mustafa Kemal AKMAN, Tarım Orman-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Yusuf KURT, CHP Trabzon Milletvekili Sibel SUİÇMEZ, CHP Bursa Milletvekili Orhan SARIBAL, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Selcan TAŞCI HAMŞİOĞLU, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan ADEM Genel Kurul’a iyi dilek ve temennilerini iletti.

DİĞER HABERLER
Ankara Zootekni Derneği VIV Turkey 2023'de sektör ile buluştu

Daha sonra Divan Başkanlığı’na verilen önergeler üzerine Oy Sayım Komisyonu, Bütçe Komisyonu, Sonuç Bildirgesi Komisyonu, Ana Yönetmelik Değişikliği Komisyonu önerileri teker teker oylamaya sunuldu ve önerilen komisyon üyeleri oy birliği ile kabul edildi.

Çalışma Raporu Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Özgür Cemile GÖKTAŞ KÜÇÜK, Mali Rapor Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yener ATASEVEN ve Denetleme Kurulu Raporu Denetleme Kurulu Üyesi Ali İhsan İLHAN tarafından Genel Kurul’un bilgisine sunuldu ve tüm raporlar oybirliğiyle kabul edildi.

Genel Kurul devam ederken, Genel Kurul’u temsilen Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi ÇAKMAK başkanlığındaki heyet, Anıtkabir’i ziyaret ederek, Büyük Önder ATATÜRK’ün huzurunda saygı duruşunda bulundu.

Dilek ve öneriler gündeminde Vahap TUNCER, Erol ÖZKAN, Necati GÜL, Ebubekir KÜÇÜK, Okan ÖZKAY, Ahmet ATALIK, Çiğdem CANBOLAT, Mehmet Şükrü ALTINOVA, Seyhan GÜLTEKİN, Hakan BODRUMLU, Ekin Baran TAŞTAN, Bülent COŞAR, Burhan ÖZALP, Murat ASLAN, Şafak ATAY, Ünal KAYMAK, Onur Sinan TÜRKMEN, Burak ASLANSOY ve Umut ATEŞ yeni dönem için dilek ve önerilerini sundular.


8 Mart 2024. 14:30
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x