Zorel Makine Yumurta Sektörünü Dışa Bağımlılıktan Kurtardı


 

 

 

 

 

 

 

 

Kanatlı Sektöründe yeni fikirler üreten Zorel Makine tasarladığı ve hayata geçirdiği makinelerle yumurtacılık sektörünü dışa bağımlılıktan kurtardı.

 

 

Zorel, Sektörün ihtiyaçlarına doğru ve ideal çözümler üretmeyi ilke edinerek başladığı yoluna, 2009 yılında sektörde bir ihtiyaç olan yumurta toplama makinesi imalatına ZR-25 ile başladı.  ZR-25 tavukçuluk sektöründe Türkiye’de bir ilki başarmanın adı ve ispatı olan başarılı bir makine oldu. Alınan olumlu tepkiler ile daha geliştirilmiş ve daha büyük kapasiteli çiftliklere cevap vere bilecek makinelerin tasarımına ve geliştirilmesine hız verildi.

 

 

VIV Türkiye Uluslar arası tavukçuluk fuarına yeni tasarımı olan ZR-36 ile katılan Zorel tüm sektörün ilgisini toplamayı ve Artık Sektöre yönelik teknoloji üreten  bir Türk firması da olduğunu göstermeyi başardı. Zorel Kazandığı bilgi birikimi ve tecrübe ile Sektörde ilkleri yaşatacak Makineler ve Ekipmanlar Üretmeye, geliştirmeye devam ediyor.

 

 

Bu konuda bilgi veren Zorel Makine Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Uraz Şunları söyledi “Zorel makine 1995 yılında kurulmuş sektörde yeni fikirler üretmeye başlamış bir firmadır.Türk tavukçuluk sektörünün yumurta kanatının önemli bir yeniliği olan tasnif,toplama ve paketleme makineleri ile ilgili yaptığımız  çalışma sonundaki başarımızı birlikte kutluyoruz.Bu makinaleri Türk ekonomisine sunduğumuz andan itibaren yumurta sektörü dışa bağımlılıktan kurtulmuştur.Yurt dışına bağımlı kalmamak için %100 Türk malı Zorel makine. Zorel adı ile üretilen tüm ürünlerin, tasarım aşaması ve imalat sürecinde son teknoloji kullanılır, bu sayede en kaliteli ve sorunsuz makineler elde edilir. sorunsuz makine üreticiler için kesintisiz ve kaliteli bir üretim anlamına gelir, kesintisiz, problemsiz üretimin sizin için ne demek olduğunu biliyoruz. ihtiyaç duyduğunuzda, en kısa zamanda en uygun fiyata servis ve yedek parça temin edebilmeniz sizlerin üretim kalitenizi arttıracağının ve sektörde avantajlı hale geleceğinizin farkındayız. Biz bu hassasiyet ve duyarlılıkla sizinle çalışmaya hazırız. “dedi.

 

 

Türk kanatlı sektörüne verdiği hizmet nedeniyle dışa bağımlılıktan kurtaran Zorel Makine yeni tasarımları ile sektörün hizmetinde olacağını belirtti.

 

 

 

İHRACAT IRAKLA BAŞLADI

 

 

 

Ürettikleri ürünlerin ihracatının ilk olarak Irak ile başladığını söyleyen Cavit Uraz yeni ülkelerle yoğun temaslar yapıldığını anlattı.

 

 


15 Kasım 2012. 21:14
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
Gürcan
9 yıl önce

Çok güzel ve yararlı bir işe imza atılmış ama umarım fiyatlar ithalden daha uygun olur.Gönül ister ki yerli malı kullanılsın ama nasıl oluyorsa taa başka memleketten gelen makina yerliden daha ucuz olabiliyor.Umarım Türkiye’de tek ve ilk olmanın avantajıyla üreticiye çiftçiye fiyat ve hizmet baskısı da yapılmaz.

Mehmet
Mehmet
8 yıl önce

Bildiğim kadarıyla, Türkiye de ilk yerli yumurta işleme makinaları üreten firma BG Makina oldu. Özellikle yumurta tasnif makinaları Avrupa kalitesinde, ben de kullanıyorum.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
2
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x