Bereketin Peşinde 30 yıl


1475058747_vat_30_yil_gorsel

 

Türkiye pazarındaki başarılarıyla 30 yılını geride bırakan Vilmorin Anadolu Tohumculuk, sunduğu geniş ürün yelpazesi ve kaliteli hizmet anlayışının gururunu yaşıyor.

 

Dünyanın en büyük tohum kuruluşlarından biri olan Vilmorin’in 5 kıtaya yayılan uzmanlığı ve benzersiz çeşitleri ile Vilmorin Anadolu Tohumculuk (VAT), Türkiye’deki 30. yılını kutluyor. 2008 yılında Türk tohumculuk firması Anadolu ile dünyanın en eski tohumculuk firması olan Fransa’da yerleşik Vilmorin’in bir araya gelmesiyle doğan VAT; sebze tohumları, tarla bitkileri ve bitki besleme ürünleri ile tüm Türkiye’de 60 kişilik uzman kadrosuyla hizmet veriyor. Havuç, marul ve hindibada dünya lideri olan Vilmorin, bu ürünlerin tohumlarında eşsiz ve çok geniş bir ürün gamına da sahip. Türkiye’deki üreticilerin çeşit beklentilerini tam olarak karşılarken, Antalya’da bulunan VAT Araştırma İstasyonu’nda uzun vadeli ıslah programları yürüterek Türk tarımının gelişmesine de destek olmayı hedefliyor. Vilmorin Anadolu Tohumculuk tarafından 30.yıla özel olarak hazırlanan www.bereketinpesinde.com mikro sitesi firmanın tarihini yakından tanımak isteyenler için etkili bir fırsat sunuyor.

 

 

 

EN İYİ ÇEŞİTLER İÇİN ÇALIŞIYOR

 

 

 

 

Vilmorin Anadolu Tohumculuk’un başarısının temel faktörlerinin ilki havuç ürününde inşa ettiği liderlik. Bu lider konumundan yararlanarak patlıcan, domates ve sebze anacı alanlarında da ürün çeşitliliğini bugüne dek sürekli geliştirdi ve geliştirmeye de devam ediyor. Meksika ve ABD’de sürdürdüğü başarılı kariyerine Türkiye’de VAT Genel Müdürü olarak devam eden Fabrice Gaujour, VAT’ın Türkiye’deki başarısını etkileyen unsurlardan biri olarak araştırma alanındaki tesisleşmelerini gösteriyor: “Türkiye’de pazarın ihtiyaçlarını iyi bilen ıslahçıları ve teknolojisi ile araştırma çalışmaları yürüten ilk firmalardan biri olduk.” VAT, araştırma istasyonunda ıslah ve geliştirme çalışmalarını sürdürürken, açık tarla ve genel taramaların oluşturduğu araştırma faaliyetlerini de yürütüyor.

 

 

 

BİRLİKTE YENİ BAŞARILARA

 

 

 

30 yıldır Türkiye pazarında iyi bir imaja sahip olan, yüksek hizmet ve kalite anlayışı ile tanınan Vilmorin Anadolu Tohumculuk, kendini firmasına ve müşterilerine adamış bir ekibe sahip. Bu yüksek motivasyonlu ekip, üreticilerin emeklerinin karşılığını alabilmesi için onlara en iyi çeşitleri ve hizmeti sunuyor. Müşterilerini önemseyerek ve destekleyerek tarım sektörünün başarılı bir şekilde gelişmesini sağlama amacı güden VAT’ın uzun vadede başarılarına devam edeceğine inancının sonsuz olduğunu söyleyen Gaujour, firmanın yeni planlarını şu sözlerle ifade ediyor: “Piyasaya yeni marul, domates ve sebze anacı çeşitleri sunacağız. Müşterilerimizin günlük yaşamlarına destek ve fayda sağlayacak güçlü bir genetik altyapıya sahibiz. Aynı şekilde, güçlü geçmişimize dayanarak hep birlikte yeni başarılara ulaşacağımıza inanıyorum.”

 

 

 

1475058787_fabrice_gaujour

 

 

 

Bereketin peşinde geçen 30. yılını mutlulukla ve gururla kutlayan Vilmorin Anadolu Tohumculuk, tarımın geleceği için çalışıyor. Türkiye pazarına yönelik özel hazırlanmış yeni programlar açarak ve pazardaki çalışmalarını daha da etkinleştirerek Türkiye tohum sektöründeki lider pozisyonunu da korumaya kararlı. Başarılarla dolu yılları geride bırakan Vilmorin Anadolu Tohumculuk, yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.


Yazan - 28 Eylül 2016. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x