Clariant, 3. Bitkisel Yağ Kongresi


Soldan sağa: Clariant Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi, Fonksiyonel Mineraller Bölümü, Arıtma Birimi Direktörü Anıl Sönmez, Clariant Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi, Fonksiyonel Mineraller Bölümü, Arıtma Birimi Satış Müdürü Osman Çalışır, Clariant Türkiye, Fonksiyonel Mineraller Bölümü, Arıtma Birimi Teknik Satış Müdürü, Hayriye Karataş, Clariant Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi , Fonksiyonel Mineraller Bölümü, Arıtma Birimi Teknik Satış Müdürü, Carlos Rodriguez

 

 

Clariant, 3. Bitkisel Yağ Kongresi’nde sürdürülebilir yağ arıtma çözümlerini sektörle buluşturdu

 

Clariant, 13 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen 3. YABITED Bitkisel Yağ Kongresi’ne katıldı.

 

Kongre, bitkisel yağ alanındaki teknik gelişmelerle birlikte konunun mevzuat ve ticari boyutlarıyla beraber tartışıldığı bilimsel bir platform sunuyor.

TONSIL® ile sürdürülebilir yağ arıtma çözümleri sunan Clariant, ağartma optimizasyonundan bahsederek 3-MCPD ve GE ile ilgili son gelişmeleri öne çıkardı.

İzmir, 15 Nisan 2017 – Özel kimyasallar alanında dünya lideri olan Clariant, YABITED’in 13 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında İzmir Hilton Otel’de düzenlediği 3. Bitkisel Yağ Kongresi’ne katıldı. 11 Nisan 2017 tarihinde Balıkesir tesisinin açılışını gerçekleştiren Clariant, bu açılışın ardından kongreye altın sponsor olarak katıldı. Doğal kaynaklara dayanan yüksek performanslı ağartma toprakları markası TONSIL® ile sürdürülebilir yağ arıtma çözümleri sunan Clariant, yemeklik yağ üretiminde ağartma topraklarının önemine dikkat çekti.

 

Akademisyenleri, sanayicileri ve kamu çalışanlarını bilimsel bir platformda bir araya getiren kongrede bitkisel yağ alanındaki teknik gelişmeler ile sektörün mevzuat ve ticari boyutları birlikte tartışıldı. Ağartma topraklarının önde gelen tedarikçilerinden biri olarak müşteriye özel çözümler sunan Clariant, optimize edilmiş parametreler ve ana değişkenler yardımıyla, rafinasyon işlemi sırasında yapılan ağartmanın öneminden bahsetti. Clariant’ın yaptığı sunumda, mümkün olan en iyi ürün kalitesini sağlamak ve toplam arıtma maliyetini optimize etmek amacıyla ağartma koşullarını Clariant’ın benzersiz çözümleriyle uyarlamanın ne kadar önemli olduğunun altı çizildi. Clariant ayrıca, ağartma sürecine bağlı olarak doğru ağartma toprağının seçilmesi ve Clariant’ın marka olarak optimize maliyet/performans oranına olan katkısı hakkında dinleyicilere bilgi verdi.

 

Sektördeki ileri teknolojiler hakkında “Akıllı Kısa Kurs”

Bu sene, 12-13 Nisan tarihlerinde İzmir Hilton Otel’de YABITED’in düzenlediği Bitkisel Yağ Kongresi’yle işbirliği içerisinde Yağlı Tohum İşleme, Yemeklik Yağ Rafinasyonu ve Ayçiçek Yağına Odaklı Yağ Modifikasyonu Alanlarındaki İleri Teknolojiler hakkında bir “Akıllı Kısa Kurs” da gerçekleştirildi. Kursun, 12 Nisan günü gerçekleşen Gelişmiş Yemeklik Yağ Rafinasyonu oturumunda, Clariant’ın Arıtma Teknik Satış Bölümü Başkanı Carlos Rodriguez Ağartma Optimizasyonu hakkında bir sunum yaparak Clariant’ın sektöre kattığı değeri detaylı bir şekilde açıkladı. 3-MCPD ve GE arasındaki farkları ve oluşumlarındaki ana nedenleri (eksojen ve endojen) gösteren Clariant, geliştirdiği son çözümle ilgili açıklayıcı uygulama örneklerine ve rakamlara odaklanarak, hasattan (yetiştirme evresi) nihai rafine yağa kadar, tüm rafinasyon süreci boyunca gerçekleşen adımların etkilerini paylaştı.

 

TONSIL® doğal kaynaklarla beraber yağ kalitesini ciddi şekilde artırıyor

Clariant Türkiye ve Orta Doğu Fonksiyonel Mineraller Birimi Arıtma Bölümü Satış Müdürü Osman Çalışır “Doğal çözümümüz TONSIL®, müşteriye özel olarak hazırlanmış varyasyonlarıyla, yağ arıtımında çok çeşitli zorlukların üstesinden gelinmesine yardımcı oluyor. Bu sürdürülebilir ve inovatif çözümleri sunarak sektörü geliştirebildiğimiz için mutluyuz.” dedi.

 

Clariant, ayçiçek yağı için uygun maliyetli ağartma çözümleri arayan ve talep dalgalanmalarına hızlı bir adaptasyon sağlamaya çalışan yerel pazardan gelen istekler doğrultusunda TONSIL®’i Türkiye’de üretmeye başladı. Şirket, bölgesel talebi karşılamak amacıyla TONSIL® üretimi için Balıkesir’de kurduğu üretim tesislerinde yerel kaynakları kullanıyor. TONSIL® markasıyla müşterinin isteklerine bağlı olarak özel olarak hazırlanan ağartma toprağı, doğal kaynaklara dayanıyor ve yağ kalitesini ciddi şekilde artırıyor. TONSIL®, doğayla uyum içerisinde olarak sağlıklı beslenmeye de önemli bir katkıda bulunuyor. Yağın raf ömrünü uzatan TONSIL®, besin öğelerini korurken aynı zamanda istenmeyen maddeleri de ortadan kaldırıyor.

 

 

 

 

 

 


Yazan - 17 Nisan 2017. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x