Merkel ve Ahmet Davutoğlu, Gaziantep’e geldi.


571b895ac03c0e5eb8d6e459

Başbakan Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angele Merkel, AB Konseyi Başkanı Tusk ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Timmermans, 4 bin 818 Suriyelinin yaşadığı Nizip-2 Konteyner Kent ve Konaklama Tesisi’ni ziyaret etti.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu taşıyan Anauçağı saat 16.35’te Gaziantep Havalimanı’na indi. Ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel’in uçağı iniş yaptı.

 

Merkel ve Davutoğlu’nu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin ile çok sayıda protokol üyesi, sivil toplum örgütü temsilcileri ile Suriyeli çocuklar karşıladı. Merkel ve Davutoğlu’na burada Suriyeli çocuklar çiçek verdi.

571b8ad0c03c0e5eb8d6e473

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Davutoğlu, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile Nizip ilçesindeki çadır kentte kalan Suriyelileri ziyaret etmek üzere kampa giriş yaptı.

 

Yaklaşık 5 bin sığınmacı Suriyeli Nizip kampında yaşıyor. Davutoğlu ve Merkel kamp ziyaretinin ardından Gaziantep Üniversitesi’ne geçecek. Ziyaretin geç saatlere kadar sürmesi bekleniyor.

 

DAVUTOĞLU VE MERKEL GAZİANTEP’TEKİ SIĞINMACI KAMPINI ZİYARET ETTİ

571ba83f67b0a95d4059cbff

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angele Merkel, AB Konseyi Başkanı Tusk ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Timmermans, 4 bin 818 Suriyelinin yaşadığı Nizip-2 Konteyner Kent ve Konaklama Tesisi’ni ziyaret etti.

 

Başbakanlık otobüsü ile 4 bin 818 Suriyelinin yaşadığı tesise gelen Davutoğlu, Merkel, Tusk ve Timmermans, yöresel kıyafet giyen Suriyeli kız çocukları tarafından çiçeklerle karşılandı. Davutoğlu, Merkel, Tusk ve Timmermans, Suriyeli aileler bir araya geldi, çocuklarla sohbet ettiler.

 

Davutoğlu’na eşi Sare Davutoğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır eşlik etti. İHA


Yazan - 23 Nisan 2016. Kategori MANŞET, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x