25-28 Mayıs 2021 Tarla Günleri Fuarı başladı


Yük. Zir. Müh. Osman İNAN

Tarla Günleri Fuarı 25 Mayıs 2021 Salı Günü açıldı. Fuar 28 Mayıs 2021 Cuma akşamına kadar gezilebilecek.

2010 yılından beri iki yılda bir DLG Fuarcılık tarafından farklı illerde düzenlenen bu yıl Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli’de gerçekleşen açık alan uygulamalı tarım fuarı Tarla Günleri 25-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak ziyaretçileriyle buluştu.

Covid-19 Tedbirleri En Sıkı Şekilde Alınmış…

Fuar girişlerinde alınan tedbirler kapsamında ateş ölçümleri yapıldıktan sonra HES kodu alınarak maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ziyaretçilerin ve katılımcıların sağlıklı bir fuar ziyareti gerçekleştirmesi sağlanmaktadır. Fuar alanı girişlerinde ve fuar içerisinde belirlenen noktalarda el dezenfektanlarına herkes kolayca ulaşabilmektedir. Girişlerde yoğunluk olmaması ve teması en aza indirmek için www.tarlagünleri.com  adresinden HES kodu ile online kayıt yaparak ziyaretçiler fuar alanına beklemeden giriş yapabilmektedir.

Fuar Oldukça Renkli Geçiyor… 

Zirai ilaç, tohum ve gübre üreticilerinin en yeni ürünlerini tarlada uygulanmış (122 çeşit hububat ve 32 çeşit yem bitkileri) olarak ziyaretçilere tanıtma şansını yakaladığı fuarda aynı zamanda ziyaretçiler tarım profesyonelleri ve uzmanlarından kendi işletmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri ürünler ile ilgili tüm bilgileri alabilmekteler. 122.000 metrekarelik fuar alanında ziyaretçilerin ilgisini çekecek tarla bitkileri ve bahçe bitkilerinin yanı sıra alternatif bitkiler de yer almaktadır. 

DİĞER HABERLER
Kırsal Turizm Kavramı Üzerine Anılardan Yola Çıkarak Bir Değerlendirme

Tarımsal mekanizasyon ve Traktör firmalarının en yeni teknolojilerinin yer aldığı fuar ziyaretçilerine, aynı ürün gamında farklı markaları aynı anda görüp kıyaslama yapabilme ve alım kararını verme olanağı sunmaktadır. 

Her alanda olduğu gibi tarım sektöründe de yenilikler her geçen gün ilerlemektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan yeni ürünlerin tanıtılması ve her çiftçinin bu teknolojilerden haberdar olması adına ‘Tarımda Yeni Başlangıçlar‘ başlığı altında sektörde ki son teknolojileri ve yeni ürünleri bu alanda inceleme fırsatı bulunmaktadır. 

Tekirdağ Valiliği, Tekirdağ Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ Ziraat Odaları destekleyici kuruluş olarak fuarda yer almaktadır. 

Sektörde yer alan 60 in üzerindeki firmanın uzman kadrosunun yer aldığı fuarda üreticiler kendi işletmeleri ile ilgili her konuda ihtiyacı olan bilgi ve desteği bu fuarda bulabilmekteler.

Fuarı Düzenleyen DLG Fuarcılık Firması…

Fuarı organize edenler üretici çiftçinin ne görmek istediğini çok iyi biliyorlar. DLG Fuarcılık Genel Müdürü 20 yılın üzerinde mesleki deneyim ve tarım tecrübesine sahip Ziraat Yüksek Mühendisi Onur Kiraz beyefendi röportajında, misafirlerin katılımcı firmaların profesyonel uzman temsilcilerine doğrudan soru sorma olanağının bulunduğunu vurgulamaktadır. Onur beyle kısa bir dönem çalışma fırsatı buldum, kendisinden tarıma dair pek çok şey öğrendiğimi de belirtmek isterim. DLG Fuarcılık İş Geliştirme Uzmanı Umut Yıldırım beyefendiyi fuar alanındaki nazik karşılaması ve bu güzel organizasyonu her sene daha da geliştirerek merakla beklenen bir organizasyona dönüştürdüğü için tebrik ederim.

DİĞER HABERLER
Türkiye'de üretilen organik ürün sayısı 250'ye ulaştı

Tarla Günleri Fuarı (International Field Days Turkey), Türkiye’de özel ve tek olan konsepti ile yeni bir açık alan Tarım Fuarı’dır. DLG Fuarcılığın internet sitesinden detaylı bilgiye ulaşılabilmektedir (http://www.dlgfuarcilik.com/tr/ ).

Sekiz yılda 20’nin üzerinde fuar gerçekleştiren DLG Fuarcılık her iki yılda bir, Tarla Günleri (International Field Days Turkey) ve POTATO DAYS TURKEY Fuarlarını düzenlemektedir.  Her yıl ise, Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarını düzenlemektedir. DLG Fuarcılık toplamda 3 farklı konsepte fuar düzenlenmektedir. 

DLG Fuarcılık ayrıca bu yıl 18-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında Konya’da POTATO DAYS TURKEY Fuarını ve 01-04 Eylül 2021 tarihleri arasında Karaevli/Tekirdağ’da Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarını düzenleyecektir.


27 Mayıs 2021. 16:11
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x