99 koyundan 40’ı, kurtlar tarafından telef edildi.

17 Mayıs 2013. 17:40

kurtlar-40-koyunu-telef-etti-4641930_oKonya’nın Yalıhüyük İlçesi’nde Seyfettin Akgün’e ait ağılda bulunan 99 koyundan 40’ı, iddiaya göre, kurtlar tarafından telef edildi, 15’i de boğazından yaralandı. 5 kuzusunun da kayıp olduğunu belirten Akgün, yaklaşık 30 bin lira zararının olduğunu söyledi.
Olay,sabah saatlerinde Yalıhüyük İlçesi’nde Seyfettin Akgün’e ait ağılda meydana geldi. Akgün, dün koyunlarını otlattıktan sonra ağıla kapattı. Bugün sabah koyunlarına yem vermek için ağıla giren Akgün, 40 koyunun kurtlar tarafından telef edildiğini, 15’inin de boğazının ısırılması sonucu yaralandığını gördü. 5 kuzusununda kayıp olduğunu belirten Akgün, jandarmaya haber verdi.
 
-ZARAR BÜYÜK-
Yalıhüyük Kaymakamı Onur Kökçü ve Belediye Başkanı Celal Özmen, ağıla gelip yerinde incelemede bulundu. Kaymakam Kökçü, üzüntü verici bir durum olduğunu belirtip, mağdur olan Akgün’e ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.
Bu arada, 99 küçükbaş hayvanı bulunan Seyfettin Akgün, maddi zararının yaklaşık 30 bin Türk Lirası olduğunu iddia etti. DHA

Diğer Haberler:
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Kurban bildirisi
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x