AB Veteriner Hekim Platformu 8 yaşında…


21295_10151549884326170_897692753_n

AB Veteriner Hekim Platformu, Avrupa Birliği uyum sürecinde Veteriner Hekimlik mesleği alanında katkı sağlanması için bilgi paylaşımı, haberleşme, tartışma ve beyin fırtınası oluşturulması, uyum sürecinin sağlıklı, doğru ve hızlı çalışmasının sağlanmasına yönelik olarak çalışmalar yapmak üzere 1 Kasım 2005 tarihinde kurulan sivil bir inisiyatiftir. AB Platformun,    29 kurumsal üyesi (Veteriner Hekim Odaları ve uzmanlık dernekleri) ve 2 bine yakın sayıda veteriner hekimden oluşan bireysel üyesi bulunmaktadır.

Tamamen kendisine özgün bir yapısı olan AB Veteriner Hekim Platformu, ülkemizde Avrupa Birliği uyum çalışmaları çerçevesinde mesleğin ve ülkenin çıkarlarının korunması prensibinden hareketle çalışmalar yapar. Platformun, AB uyum çalışmaları içinde Veteriner Hekimliğin sorunlarının çözümü ve haklarının korunması ve geliştirilmesi için çalışmalar yapma, mesleğin ve ülkenin tarım-hayvancılık, gıda güvenliği, kamu sağlığı gibi alanlardaki gelişmeleri takip edip, çıkarlarına uygun olmayan konularda uyarıcı ve düzeltici faaliyetlerde bulunma sorumluluğu vardır.

 

 

 

AB Vet. Platform logo-JPEGAB Veteriner Hekim Platformunun belirli bir siyasi çerçevesi yoktur, siyasi çok seslilik esas alınarak demokratik, özgür ve katılımcı bir yaklaşımla çalışmalar yapar. Düşüncelere, bireylere, kurumlara saygılıdır, Bireylerin ve kurumların diğer ortamlarda kendi düşünceleri ve görüşleri doğrultusunda çalışma yapma haklarına saygı duyar.

 

 

 

AB Platform, Veteriner Hekimlik meslek örgütlerine alternatif olarak kurulmamıştır. Aksine çalışmaları ile meslek örgütlerini aktive eder ve mesleki çalışmaların koordinasyonu için çalışır.

 

 

 

AB Platform, kuruluşundan bugüne geçen 8 yıl içerisinde çalışma ve ilgi alanlarına   giren teknik konularda çok sayıda haber, rapor, çeviri, görüş, basın  bülteni yayınlamış ve çeşitli etkinlikler düzenlemiştir. Platform  internet sitesi ve e-grubu kendi alanında ciddi bir bilgi paylaşım kaynağı haline gelmiştir.

 

 

 

Platform faaliyetlerine  bugüne kadar katkısı geçen ve gönüllü  destek veren tüm kişi ve kurumlara, paydaşlarımıza ayrıca teknik çalışmalarımızı kamuoyuna duyuran basınımıza  bu vesileyle  teşekkür ediyoruz.

 

Saygılarımızla

 

 

AB VETERİNER HEKİM PLATFORMU

 

web:  www.abveteriner.org

 

 

 

Platform Kurumsal Üyeleri: 

Ankara-Giresun-İstanbul-İzmir-Mersin-Afyonkarahisar- Antalya-Hatay-Adana-Amasya-Kayseri-Elazığ-Trabzon-Bursa-Kastamonu-Uşak-Malatya-Samsun-Trakya-Diyarbakır-Kahramanmaraş-Aydın-Şanlıurfa- Kocaeli   Bölge Veteriner Hekim Odaları

Veteriner Gıda Hijyenistleri Derneği, Veteriner Hekimler Derneği, Hayvan Hakları İçin Veteriner Hekimler Derneği, Veteriner Halk Sağlığı Derneği ve Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği

 


3 Ekim 2013. 16:41
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x