Akademik İşbirliği


11150981_1035244653170699_5454609171638338930_n

 

Selçuk Üniversitesi ile Pakistanın Lahor kentinde bulunan University of Veterinary and Animal Science (UVAS) arasındaki akademik işbirliği çerçevesinde Bahawalpur kentinde kurulacak University of Veterinary and Animal Science fiziksel yapılanmasının yanı sıra, bu üniversitenin çekirdek personelin yetişmesi konusunda rol model olan Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinden eğitim almak üzere Pakistandan ilk ekip geldi.

 

22 Mart-4 Nisan tarihleri arasında Assistant Professor Dr. Musarrat Abbas Genetik, Assistant Professor Dr. Muhammad Naeem Tahir Zootekni, Dr. Khalid Mehmood Cerrahi, Dr. Umair Riaz Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dallarında eğitim almışlardır.

 

Fakültemizde alınan eğitimin yanı sıra Konyadaki tarım işletmeleri, tavukçuluk tesisleri ve kesimhanelere de eğitimin bir parçası olarak Fakültemiz Öğretim Üyeleri eşliğinde ziyaretlerde bulunulmuştur.

 

Gelen heyet, memnuniyetlerini Fakültemizde görüştükleri bütün personelimize dile getirmişlerdir. Heyet daha Türkiyeden ayrılmadan Pakistandan Dekanlığımıza gelen e-mail ile memnuniyetlerini ülkelerine de aktardıkları anlaşılmıştır.

 

2015 yılı Mayıs ayı başında 4 kişilik bir ekip yine 15 günlük bir süre için Fakültemizde bulunacaklardır.

 

Bu ikili anlaşma çerçevesinde desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Hakkı GÖKBEL, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Kürşat GÜLEŞ ve Fakültemiz Öğretim Üyelerine sonsuz şükranlarımızı sunarız.

 

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi

Dekanlık


Yazan - 24 Nisan 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x