Banvit’in “Akıllı Çocuk Sofrası” projesine ödül 


Gıda israfı ve bilinçli gıda tüketimi konularında çocukları ve ailelerini bilinçlendirmeyi hedefleyen “Akıllı Çocuk Sofrası” projesi, Brandverse Awards’ın Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü kapsamındaki “İsrafla Mücadele ve Geri Dönüşüm” kategorisinde “Bronz” ödül aldı. 

Toplumsal yatırımlarında ”Sürdürülebilir Gıda” konusuna odaklanan Banvit BRF’in “Akıllı Çocuk Sofrası” projesi, Marketing Türkiye ve BoomSonar tarafından bu yıl 2.’si gerçekleştirilen Brandverse Awards yarışmasından ödül aldı. Akıllı Çocuk Sofrası, toplumsal ve çevresel sorunların çözümü ve farkındalık için geliştirilen tüm projelerin değerlendirildiği Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü kapsamındaki “İsrafla Mücadele ve Geri Dönüşüm” kategorisinde “Bronz” ödülün sahibi oldu.  

Banvit BRF’in Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Gürleroğlu, markaların dünyasına kapsayıcı bir bakış sunan Brandverse Awards’dan ödül almaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Gürleroğlu; “Gerçekleştirdiğimiz projelerin ödül aldığını görmek bizler için büyük bir motivasyon kaynağı. Türkiye’nin önde gelen beyaz et üreticilerinden biri olarak sürdürülebilirlik çalışmalarımız paralelinde sağlıklı nesillerin yetişmesi ve gıda israfının önlenmesine büyük bir önem veriyoruz. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) verilerine göre, bugün dünyada 3 milyar kişi sağlıklı gıdaya erişemiyor ve bunun en önemli nedenlerinden birisi de gıda israfı. Tüm dünyada üretilen gıdaların en az 1/3’ü çöpe atılıyor. Oysa bu miktarın sadece 1/4’üyle dünyadaki açlık sorunu çözülebilir. Biz Banvit BRF olarak bu alandaki farkındalığı artırmayı bir sorumluluk alanı olarak görüyor ve bu sorunun çözümüne katkı sağlamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

DİĞER HABERLER
Saray yeni pazarlara göz dikti

22 Haziran 2023. 10:23
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x