Bekledik te Gelmedin, Hiç mi Bizi Sevmedin?


Evet dostlar, bekledim umut ettim. Neyi biliyormusunuz? Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Köyişleri Bakanlığını deruhte eden (biraz eski dil kullandım kusura bakmayın) yani yürüten bir meslektaşımızın bir VETERİNER HEKİMLİK GİBİ KUTSAL BİR MESLEĞİN   44.TÜRK  VETERİNER HEKİM BİRLİĞİ  KURULTAYINI ŞEREFLENDİRMESİNİ.

Sayın Bakanım şayet hasta olsa idi ( Allah korusun),şayet Uluslar arası bir sempozyuma katılsa idi, şayet Sayın Başbakanımız ile yurt içi veya yurt dışı bir seyahatte olsa idi, veya nihayet bir canlı hayvan veya et ithalatı ile ilgili ülkemiz hayvancılığını kurtaracak  ve tüketicinin ucuz et yiyebilmesini sağlamak için  önemli bir toplantıda olsa idi hiç üzülmeyecektim.

Ama benim sayın meslektaşım,ama benim ülke hayvancılığına yön verecek bir noktada olan SAYIN BAKANIM, son güne kadar hatta son gün saat saat 18’e kadar katılacağı sayın danışman veya yetkililerince  KONSEY BAŞKANIMIZA deklare edildiği halde son dakikada (Bu bilgi Konsey Başkanımız tarafında açış konuşmasında belirtilmiştir)  TÜRKİYE TOHUM BİRLİĞİ’nin 2. OLAĞAN GENEL KURULUNA katılmayı çok daha önemli ve çok daha elzem buluyorsa,

Bu noktada bizler son derce sorumluyuz. Zira bizler kendimizi (Bizler der iken VETERİNER HEKİMLER  CAMİASI ) BİR MESLEKTAŞIMIZA DAHİ KENDİMİZİN  ÜLKE EKONOMİSİ, HAYVAN SAĞLIĞI, İNSAN SAĞLIĞI, GIDA GÜVENLİĞİ, ÇEVRE SAĞLIĞI AÇISINDAN BİR VETERİNER HEKİMİN NE DENLİ ÖNEMLİ OLDUĞUNU ANLATAMAMIŞ İSEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Özellikle bu söylemimden Türkiye Tohum Birliği’nin varlığını ya da önemini kast etmek gibi bir ne haddim ne de hakkım olmadığını özellikle belirtmek isterim.Bu konuda emek veren tüm ilgilileri de ayrıca kutlarım.
Demek ki sizler bizden çok daha iyi kendinizi anlatma kabiliyetine sahipsiniz.SİZLERİ KUTLUYORUM.
Şimdi benim sevgili meslektaşlarıma son bir şey söylemek istiyorum. LÜTFEN AKLIMIZI BAŞIMA ALALIM KEL HAFIZ BANA AZ SÖZ İLE ÇOK ŞEY SÖYLEMENİN DAHA ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ BENDE ONA UYDUM.Yazımın kısalığından  KEL HAFIZ , İÇERİĞİNDEN BEN SORUMLUYUM MESLEĞİMİZİN 44. KURULTAYI KUTLU OLSUN KATILAN TÜM MESLEKTAŞLARIMA SAYGILARIMI SUNUYORUM.


Yazan - 30 Kasım 2010. Kategori H.Yalçın KÖKSAL. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x