Çekül Vakfı 20.Yılını Kutluyor


Çekül Vakfı 20. yılını bir sergi, bir kitap ve sokak etkinlikleriyle kutluyor

ÇEKÜL Vakfı kuruluşunun 20. Yılını; 27 sanatçının katılımıyla düzenlediği “Birlikte 20 Yıl” sergisi, “Birlikte 20 Yıl” kitabı ve sokak etkinlikleriyle kutluyor.

Doğal ve kültürel mirasımızın korunması ve geleceğe aktarılması konusuna yaşamını adamış olan Prof. Dr. Metin Sözen’in öncülüğünde, 25 duyarlı insan tarafından kurulan ÇEKÜL’ün  “Birlikte 20 Yıl” kitabı, bir gönüllü kuruluşun binbir olanaksızlığı aşarak “Birlikte 20 Yıl” yürüttükleri bir direncin öyküsünü anlatıyor.

“Birlikte 20 Yıl” sergisi ise, yola çıktığı ilk günden bu yana sanatçılarla birlikte yol alan, onlarla düşünüp üreten bir sivil toplum kuruluşunun, sanatçı dostlarının gözüyle ve yüreğiyle anlatılma çabasını gözler önüne seriyor… Behiç Ak, Yurdaer Altıntaş, Beril Anılanmert, Müge Arslan, Yetkin Başarır, Yeşim Dizdaroğlu, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Ferhan Erder, Meriç Hızal, Ayşe Karamustafa, Sadık Karamustafa, Metin Keskin, Kamil Masaracı, Tan Oral, Zeynep Özatalay, Ahmet Öztürklevent, Ersu Pekin, Semih Poroy, Gürol Sözen, Ebru Susamcıoğlu, Deniz Üçok, Erkal Yavi, Heyecan Ural, Semih Balcıoğlu, Gül Derman, Ferruh Doğan ve Ahmet Salman’ın yapıtlarından oluşan ÇEKÜL Evi’ndeki serginin düzenlenmesi ve katalog tasarımı Gürol Sözen ve Erkal Yavi’ye ait.

DİĞER HABERLER
Askeri tesislerde başörtüsü izni

Beyoğlu Çekül Evi’ndeki sergi, 18 Ocak 2011 tarihine kadar gezilebilecek.

 Detaylı bilgi için:

Tanyel Yılmaz MESE İletişim Danışmanlığı   +90 212 245 33 23      tanyel@mese.com.tr


7 Aralık 2010. 11:36
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x