Duru Bulgur, Japonya’da


167487
Japonya pazarına giren ve kısa sürede satış rekoru kıran Duru Bulgur, Türk bulgurunu Japonlara sevdirdi.

 

RABİA KORKMAZ- KONYA
Japonya’da market zincirine giren Duru Bulgur, Türk bulgurunu Japonlara tanıştırmakla kalmayıp, kısa sürede satış rekoru da kırdı.
Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, pirinç tutkunu Japonlara, bulgur tanıtım çalışmaları yaparak, 310 şubeli market zincirlerine girdiklerini belirtti. Japonların, Duru Bulgur sayesinde ilk defa tanıştıkları Türk bulgurunu çok sevdiklerini ve kısa sürede raflardaki ürünleri tükettiklerini kaydeden İhsan Duru, “Satış ve siparişlerle rekor kırdık” dedi.

 

 

Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı kendisine görev edinen Duru Bulgur, Japonya’da tadım günleri ve bulgur tanıtım etkinlikleri düzenledi. Duru Bulgur’un Japonya’nın 310 şubeli market zincirinin 20 şubesinde yapılan tadım günlerine Japonlar yoğun ilgi gösterdi. Pirinç tutkunu Japonlara bulgurun lezzetini öğretmek için, Başbaşı Bulgurla yapılan Körili Bulgur Pilavı ve Köftelik Bulgurla yapılan Yeşil Mercimekli Salata ikram edildi. İlk defa bulguru tadan Japonlar, Duru Bulgurlu yemekleri çok sevdi. Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, Japonların Duru Bulgur sayesinde ilk defa bulgurla tanıştığını belirterek, “Bulgurumuz besleyiciliği ve lezzeti sayesinde çok sevildi. Japonlara, bulgurun geleneksel yiyecekleri pirince göre daha besleyici olduğunu ve sağlığa faydalı olduğunu anlattık. Yaptığımız bulgur pilavı ve salatası da oldukça beğenildi. Marketlerde satışa sunduğumuz bulgura yoğun ilgi gösterdiler” dedi

 

 

Kısa sürede 2500 paket bulgur tükendi

 

 

Duru Bulgur olarak bulguru tüm dünyaya tanıtmaya yönelik çalışmalarının her geçen gün arttığını vurgulayan İhsan Duru, “Japonya’da yaptığımız tadım etkinliğinden oldukça memnun edici sonuçlar aldık. Mutfak kültürlerine sıkı sıkı bağlı Japonlar, bulgurumuzu çok beğendi. Şeker hastalığının en fazla görülüğü ülkelerden biri olan Japonya’da Türk bulgurunun Japonların beslenmesinde çok önemli yer tutacağını öngörüyoruz. Yaptığımız aktivite sonuçları bu öngörümüzü de destekliyor. 20 şubede kısa sürede 2500 paket bulgur tükendi. İlk defa bulguru tadan bir ülke için çok iyi bir rakam. Bunu rekor olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.


Yazan - 16 Haziran 2016. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x