“Ekonominin Mozaik Taşları” Ödüllerini Aldı.


1
Nizip Ticaret Odası tarafından düzenlenen, “Ekonominin Mozaik Taşları Vergi Ödül Töreni”, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep Milletvekilleri, protokol üyeleri ve işadamlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzenlenen Törenin Açılış Konuşmasını Yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt şunları ifade etti,

 

Nizip, vergi ve döviz getirisi alanında her yıl göstermiş olduğu başarıyı bu yıl da göstermiştir. Bu başarıyı bizlere yaşatan, ödedikleri yüksek vergilerle, ülkemize kazandırdıkları dövizlerle, bizleri gururlandıran üyelerimize teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

 
Biliyoruz ki marifet takdire ve iltifata tabidir. Bu önemli günümüzde, ilçemiz sanayici ve üreticilerinin yanında olarak, desteklerini esirgemeyen ve teşrifleriyle bizleri onurlandıran Bakanlarımıza şükranlarımızı sunarım.

 

Bölgemizin gururu ve tüm bayanlara rol model olan sayın bakanımız Fatma şahin, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, Gaziantep’in ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin “ilk bayan” Milletvekili olup, Ayrıca Gaziantep ve bölgemizin üst üste 3 dönem Milletvekilliği yapan ilk bayan Milletvekilidir. Kendisi ilkleri başararak, hem bölgemizin gururu olmuştur, hem de tüm bayanlar için azmin, başarının ve şefkatin simgesi haline gelmiştir. Sayın bakanımıza, bugün aramızda bulunarak bizleri onurlandırdığı için huzurlarınızda şükranlarımı sunar, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı için kendisine başarılar dilerim.

 
Tüm oda ve borsaların desteğini de alarak tüm delegelerin oyu ile tekrar TOBB Başkanlığına seçilen ve Başkanlığa geldiği ilk günden itibaren, ülke ekonomisini kalkındırmak adına yapmış olduğu girişimler ile üreticiye verdiği önemini ifade eden çalışmaları için ve bugün burada bu mutlu anımızı bizlerle paylaşarak, çoğalmasına vesile olan başkanımıza teşekkürü bir borç bilirim.

 
201312021100120.3TOBB tarihindeki en uzun seçim dönemi tamamlanmış bulunmaktadır. TOBB camiasında Başkanlık yapmak hepimiz için ağır bir görev. Seçildiğimiz makam, tüccar ve sanayicilerin temsil noktasıdır. Bizler atanmadık, Siz değerli üyelerimizin oylarıyla Seçilerek geldik. Ne mutlu bize ki, Türkiye’nin en demokratik kurumunun çatısı altındayız. Biz öyle bir kurumuz ki, evveliyatımız, gururla bahsettiğimiz ahilik teşkilatına dayanmaktadır. Bilindiği üzere ahilik, sadece esnaf teşkilatının değil, tacir ve sanayicilerin mesleki örgütlenmesinin de atasıdır.

DİĞER HABERLER
Gıda fiyatları, konunun taraflarınca masaya yatırılacak

 

Bildiğiniz gibi, yatırım ve istihdam, ülkelerin kalkınmasındaki iki temel unsurdur. Yatırım olmadan istihdam düşünülemez. Bu iki unsurun yeterli olmadığı bir ekonomide zenginlik olamaz. Bu nedenle yatırımın da, ekonominin de ülke içerisinde dengeli dağılması gerekmektedir. Bu kapsamda oluşturulan yeni teşvik yasamız ile, teşvik konusunda önemli adımlar atılmıştır. Umarım yatırımcılarımız, teşvik yasasının önemini fark edip, yaşatacağı ayrıcalıklara gerekli önemi gösterirler.

Ülkemiz ekonomik alanda ilerlemeye, gelişmeye devam etmekte ve 2023 hedefine gün geçtikçe emin adımlarla ilerlemektedir. Ancak, biliyoruz ki Gerek iç gerek dış meseleler noktasında önümüzdeki 2 yıl da, çok zorlu bir sürecin içerisindeyiz. Eğer biz birlik olmaya devam edersek, her türlü sorunun üstesinden geleceğimizin de farkındayız. Bizlerde ülkemizin 2023 hedefine destek olmak amacıyla, 2023 yılında ilçemizin ihracatını 500 milyon dolara, istihdam sayısını 25.000’ne, Gayri Safi Milli Hâsıla içerisindeki payımızı da, 2 milyar dolara çıkarmak için çalışacağız.

TOBB camiasında yer alan 365 oda/borsamızın, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için, üstüne düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiğinden hiç şüphem yok. Biz de Nizip ticaret odası olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu kapsamda 365 oda borsa içerisinde, 5 yıldızlı hizmet veren akredite 152 oda içerisinde olmaktan gurur duymaktayız.

Akredite bir oda olmanın sorumluluğunu, oda bünyemiz içerisinde bir bütün olarak benimsemekte ve çalışmalarımıza bu kapsamda yön vermekteyiz. Çalışmalarımız içerisinde, üyelerimizin yurt dışı pazarlarına açılmaları için yurt dışı ziyaretlerimizi artırdık. Sektörlerimizin kalkınması için gerekli olan kalifiye eleman ihtiyacını gidermek için Gaziantep valiliği koordinasyonunda ve kalkınma bakanlığı tarafından SODES sosyal destek programı kapsamında finanse edilen “küçük adımlarla büyük hedeflere” adlı projemizle ile odamız bünyesinde eğitim merkezi oluşturarak ve 40 işsiz gencimize iki dalda eğitimler vermekteyiz.
Ülkenin kalkınması girişimci sayısının artmasıyla mümkün olacaktır. Kalkınmanın önemli unsurlarından biri olan girişimciliğin öneminin farkında olarak, son bir yılda 352 vatandaşımıza girişimcilik eğitimi verilmesini sağladık. Bu eğitimlerimiz kapsamında, genç kızlarımıza ve engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık sağlamaya çalıştık.

DİĞER HABERLER
'TANAP Avrupa'ya nefes aldıracak'

Başkanımızın da sürekli olarak dile getirdiği gibi, bir ilçenin, bir bölgenin kalkınmasındaki en önemli etken markalaşmadır. Bu kapsamda ilçemizin en önemli sektörlerinden olan, Nizip zeytinyağında tağşişin önlenmesi ve uluslar arası platformda hak ettiği yeri alması amacıyla, Nizip Zeytinyağının coğrafi işaretinin alınması sağladık. Aynı şekilde geçmişte ilçemizin en önemli sektörü olan Nizip sabunun, tekrar tanınması ve sabun sektörün kalkınması için “tarihi kentimizin tarihi ürünü Nizip sabunu adlı projemizle sabun sektörünü ele aldık ve sabun analiz laboratuarını odamız bünyesinde kurduk. Ayrıca, Nizip sabunu için coğrafi işaret başvurusunu da yapmış bulunmaktayız. Böylece Yakın zamanda ilçemize artı bir değer daha katmış olacağız.

Bu günün gurur vesilesi olan üyelerimize ve teşrifleriyle bizleri onurlandıran başta Sayın Bakanlarımız, Sayın Başkanımız, Sayın valimiz ve sayın vekillerimiz olmak üzere hepinize teşekkür ediyor, sizleri şahsım, Nizip Ticaret Odası ve Nizipliler adına, sevgi ve saygıyla selamlıyorum dedi.
– TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,

Hisarcıklıoğlu “Vergisini vererek Türkiye ekonomisine katkı sağlayan sizlere bütün Türkiye minnettardır. Eğer sizler alıp-satmazsanız, istihdam sağlamasanız, vergi nasıl doğar” dedi. ​

Törende konuşan Hisarcıklıoğlu, Nizip Ticaret Odası’nın 5 yıldızlı oda olduğunu hatırlatarak, 5 yıldızlı odaların tüm dünyada aynı akreditasyon kapsamında hizmet verdiğini, Nizip Ticaret Odası’nın Paris Ticaret Odası ile aynı standartlarda hizmet verdiğini söyledi.

DİĞER HABERLER
Padova'da haç zorunluluğu ve Ramazan yasağı

Markalaşmanın önemine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, Nizip’in zeytinyağına coğrafi işaret aldığını, sabun için de coğrafi işaret müracaatı yaptığını belirtti.

Hisarcıklıoğlu, “vergisini vererek Türkiye ekonomisine katkı sağlayan sizlere bütün Türkiye minnettardır. Eğer sizler alıp-satmazsanız, istihdam sağlamasanız, vergi nasıl doğar” dedi.

“Huzurun olmadığı yerde ticaret olmaz. Ticaretin olmadığı yerde de zenginlik olmaz” diyen Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de huzurun sağlanmasına büyük katkı sağlayan İçişleri Bakanı Güler’e teşekkür etti.

201312020846010.19108-22
– İçişleri Bakanı Güler

 
İçişleri Bakanı Güler de Gaziantep’te 20 yıl önce vali olarak görev yaptığını hatırlatarak, meslek hayatında Zeugma Antik Kenti’nin ayrı bir yeri olduğunu dile getirdi. Güler, Nizip’e yapılması planlanan hükümet konağının en kısa zamanda tamamlanması için destek olacağını söyledi.

 
– Bakan Şahin

 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise, törende yaptığı konuşmada, 12 yıldan beri alanlarda bulunduğunu belirterek, birlikte çalıştığı milletvekilleri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür etti. Bakanlık olarak hiçbir ilçeyi ayırt etmeden hizmet vermeye çalıştıklarını kaydeden Şahin, “Ne talep edildiyse daha fazlasını vermeye çalıştık” dedi.

 
Yeni bir döneme girdiklerini ve kendisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterildiğini anımsatan Şahin, “21 ilin tanıtımında Gaziantep Belediye Başkanına söz verildi. Gaziantep’in farkını burada da görebilirsiniz. Yeni dönemin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Yeni yasaya göre bütün bölge büyük şehir oldu. Nizip’ten ne talep ederseniz ben sizin hizmetkârınızım. Bu bölge kalkındığı zaman bu şehir kalkınmış, mutlu olacak. Birlikte başaracağız diyorum” diye konuştu.

 
Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu, Şahin ve Güler tarafından en çok vergi veren mükellef ile sanayiciye ödülleri verildi.


2 Aralık 2013. 15:19
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x