Erbayram 3 yıl çalıştı Çin’de yetişen Goji Berry meyvesini yetiştirdi


Erbayram 3 yıl çalıştıYem,hindi,kabuksuz kabak çekirdeği, ile yetiştirdiği Saanen Keçi ırkı sucuk,peynir,ile süt sanayinde de yeniliklere kucak açan Bolu’nun yetiştirdiği gözde işadamlarından Şerafettin Erbayram, üç yıllık başarılı bir çalışma sonucu Çin’in gözde meyvesi Goji Berry meyvesini yetiştirmeyi başardı.

Alternatif tarımsal ve hayvansal gıdalar üreten Bolca Hindi Fabrikası sahibi işadamı Şerafettin Erbayram, kandaki testosteron seviyesini belirgin bir şekilde arttırarak cinsel gücü arttıran ve halk arasında kurt üzümü olarak bilinen goji berry meyvesinin fidanını 3 yıl önce Çin’den Türkiye’ye getiren Şerafettin Erbayram, çalışmalara başladı.

Antioksidan özelliğiyle birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Goji Berry meyvesinin 3 bin fidanını Çin’den getirerek 5 bin metre kare alana diken Şerafettin Erbayram ilk ürününü bir ay önce aldı.

ÜRÜNÜ NATUROL MARKASIYLA SUNACAK

Her derde deva Goji berry meyvesinin dünyada sadece Çin’de yetiştiğini söyleyen Erbayram, “Dünyadaki besin değeri en yüksek olan meyveler arasında olan ve çok kuvvetli bir antioksidan özelliği bulunan goji berry, aynı zamanda 18 ayrı aminoasit, yüksek değerde betakaroten, çinko, demir, fosfor, B-complex, E vitamini ve C vitamini de barındırıyor. Türkiye’ye yurt dışından gelen ve yüksek fiyatlarla piyasada satılan goji berry önümüzdeki aylarda ‘Naturol’ markasıyla piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor. Bu meyve sadece Çin’in orta bölgelerinde yetişiyor” dedi.

DİĞER HABERLER
Et ve süt ürünleri için de gen bankası istiyor

Goji Meyvesi Nedir ?

Goji meyvesi, Latince ismi lycium barbarum olan, küçük mutluluk, evlilik üzümü, dikenli üzüm olarak bilinen bir meyvedir. Himalaya çevresinde doğal olarak yetişen bu bitki, ziyaretçiler tarafından alınarak dünyanın çeşitli yerlerinde yetişen bir Asya mucizesi halini almıştır.

Goji meyvesi bağışıklık sistemini güçlendiren polisakaritler içerir. Bu polisakaritlerden biri hipofiz bezini uyararak büyüme hormonu salgılanmasını sağlayan güçlü bir maddedir.

Goji çok uzun yıllardan beridir Asya’da ömür uzatan, kuvvet veren ve cinsel gücü arttıran bir besin olarak düşünülmüştür. Yaşlı insanlarda yapılan bir araştırmada birinci gruba günde bir defa olmak üzere 3 hafta boyunca goji meyvesi verilmiştir. Sonuç olarak bu kişiler hücre yenilenmesini %67 oranında arttırmış, kandaki alyuvar sayıları 2 katına çıkmıştır. Ayrıca stres etkilerinden uzaklaşmışlar, %95 lik bir bölümün uyku düzeninin normalleştiği, %35 lik bir dilimin cinsel gücünün arttığı görülmüştür.

Goji meyvesi, vitaminler, mineral ve daha gelişmiş aminoasitler içerir. Havuçtan daha iyi bir beta karoten kaynağıdır. Beta karoten güçlü bir provitamin ve antioksidandır. Goji sakinliğe neden olan polisakaritler barındırır, kasları güçlendirir ve hastalıklara karşı korur. Yanısıra hafızayı güçlendirir, kalbi korur, kolesterolu ve ateşi düşürür.

DİĞER HABERLER
Mantar ekonomisi dünyada yıllık %7 artış beklenen bir sektör

ORAC vücuda zarar veren serbest radikallerle mucadele yeteneğini ölçen bir ölçektir. Gojinin ORAC rakamı 23500 dür. Aynı miktarda erikte bu rakam 500 iken portakalda 750 dir. Goji Asya’da ömür uzunluğu ile eş düşünülürken, bu çevrede insanların 100 yaşlarına kadar yaşamaları tesadüfi değildir.

Goji meyvesinde LBP1, LBP2, LBP3, ve LBP4 aminoasitleri, 21 mineral, 5 vitamin ve hücrelerin yenilenmesini sağlayaran nadir bulunan germanyum elementini içerir.

Gojiberry mikroorganizmaalra karşı direnci arttırır, bağışıklığı güçlendirir, kuru göz ve katarakt rahatsızlığına karşı korur, şekeri, tansiyonu düşürür, kan dolaşımı düzenler, böbrek ve karaciğerin direncini arttırır.


16 Ekim 2011. 20:50
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x