Erdoğan’ın yaveri  gözaltına alındı


yaver_devir_teslim

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaveri Topçu Kurmay Albay Ali Yazıcı gözaltına alındı.

15 Temmuz gecesi yapılmaya çalışılan darbe girişimi ile ilgili gözaltılar son sürat devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda geçen yıl 12 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen devir teslim töreniyle Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Tank Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban, görevi Topçu Kurmay Albay Ali Yazıcı’ya devretmişti.

 

DİĞER YAVARLER DE GÖZALTINDA

Darbe girişiminin ardından Erdoğan’ın diğer yaverleri de ‘cuntacılarla bağlantılı’ olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. El Cezire’nin haberine göre Başyaveri Kurmay Albay Ali Yazıcı dün gözaltına alındı. Daha sonra da diğer yaverler gözaltına alındı. Yaverlerden biri Antalya’da bulundu. Antalya’dan gözaltına alınarak Ankara’ya getirildi. Yaverlerden biri de evinin önünde gözaltına alındı. Sabah saat 06.00’da ‘çöp atmak’ için çıkan yaver evinin önünde gözaltına alındı.

İlk olarak Başyaveri Albay Ali Yazıcı’nın sorgusu yapıldı. Polis sorgusunun ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen başyaver Ali Yazıcı tutuklandı. Diğer yaverler hakkında ise işlemler devam ediyor.


Yazan - 17 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x