Fuarlar birleşti sektörden tam destek geldi


Güvenilir Ürün Platformu’nun düzenlediği etkinlikte sektörün önde gelen isimleri, Türkiye’nin en büyük HORECA fuarına tam destek verdi. ANFAŞ’ın 18 – 21 Ocak 2022 tarihleri arasında eş zamanlı olarak gerçekleştireceği  32. ANFAŞ Hotel  Equipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile 28. ANFAŞ Food Product – Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nın dünyanın marka etkinlikleri arasında yer alması için düğmeye basıldı.

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, pandemiye rağmen etkinlikleri 600’ün üzerinde katılımcı firma, 3 binden fazla marka ve 50 binden fazla ziyaretçi ile gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirterek “bu etkinliklere katılan herkes karlı çıkacak. Oteller en uygun fiyatla anlaşmalar yapacak. Katılımcı markalar önemli satış hacimlerine ulaşacak. Tam bir başarı hikayesi yazılacak bu etkinliklerde” dedi.

İki fuarın birleştirilmesi ile büyük bir sinerji yakalanacağını belirten İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Özer, “Ticaretin en önemli ayağı ürün tanıtımı. Bu nedenle biz de İstanbul Ticaret Odası olarak fuarlar düzenliyor ve mevcut fuarlara destek veriyoruz. Üyelerimizle fuarlara katılım ve tanıtım desteği veriyoruz.  Fuarcılık gerçekten zor bir sektör ancak ülkeleri ve ekonomilerini  kalkındıran bir dinamiği var.  Bu nedenle ülkemizde başarılı fuar sayısını artırmalıyız. Ben ülkem adına gerçekleştirdiği başarılı fuarlardan ötürü Ali Bıdı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

DİĞER HABERLER
İhracat Şampiyonları Ödüllerini Aldılar

Pandemiyle birlikte ertelenen fuarların etkisini vurgulayan  ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz ise şöyle konuştu:

“ 2 yıldır fuar yapamıyoruz bundan hem tanıtımlar hem ihracat etkilendi. Özellikle pandemi ile kapanmalar sonrası dünyada insanlar fuarlara çok büyük açlık duyuyorlar.  Bu durumu fırsata çevirmek ve değişen dünya pazarında yer alabilmek için daha fazla çalışmalıyız. Bu anlamda Türkiye özellikle 5 yıl içinde dünya pazarlarına iyi kanalize olmalı, dünyaya kendini  iyi anlatabilmeli. Antalya fuarcılık konusunda en önemli lokasyonlardan bir tanesi bizim bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor.  Hem turizmi canlandırmak hem de sektörlere yeni pazarlar kazandırmak adına ANFAŞ’ın çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Tüm müşterilerimiz Anfaş’a katılıyor

Türkiye’nin turizm ve ihracatta daha yüksek ivme ile büyümesi gerektiğinin altını çizen ve özellikle bu konu başlıklarında Antalya’nın öneminin net olarak ortaya çıktığını vurgulayan ETÜDER Başkanı Melih Şahinöz ise sözlerine şöyle devam etti:

“Akdeniz bölgesi  gıda ve HORECA sektörlerinin önemli pazarlarından bir tanesi. Bu nedenle o bölgede yapılan fuarlar sektörler açısından çok önemli. Antalya lokasyonu, turistik güzelliği ve kaliteli otelleri ile yurtdışından gelen kişi trafiğinin arttırılması için muhteşem bir fırsat.  Özellikle biz EDT profesyonelleri  için Anfaş’ın önemi çok büyük çünkü müşterilerimizin ya da potansiyel müşterilerinizin hepsi orada.  Ev dışı tüketimin %30 unun Antalya’da yapıldığı gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda  orada yer alarak ürünlerimizi tanıtmak sektör için çok önemli. Fuarlar artık sadece ürün satma yeri değil başarılı fuarlarda gerçekleştirdiğiniz başarılı etkinlikler de fuarları sektörün buluşma noktası haline getiriyor. Biz ETÜDER olarak Anfaş’ı ve yönetimini böyle başarılı bir fuara imza attıkları ve sürdürülebilir kıldıkları için tebrik ediyoruz.”

DİĞER HABERLER
Kırsalı nasıl yaşanır kılabiliriz?

İki fuarın birleşmesi ile ilgili düzenlenen tanıtım toplantsının moderatörlüğünü yapan Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak Türkiye’nin artık dünyanın ilgisi ve bilgisini çekecek fuarlar yapması gerektiğini belirterek, “bunun için ne gerekiyorsa elbirliği ile yapmalıyız” dedi.


9 Aralık 2021. 09:19
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x