G-20 Zirvesi Türkiye’de


Ali Babacan G-20 Zirvesi’nin Türkiye’de yapılacağını açıkladı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, G-20 Konferansı’nın Nisan ayı sonu, Mayıs ayı başı gibi bir tarihte Türkiye’de yapılacağını bildirdi.

Babacan, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, 2011’in hiçbir şeyin otomatik pilota bağlanamayacağı bir yıl olduğunu belirterek, ”2011’de mutlaka her an, her dakika işin başında olunması ve gelişmelerin gün gün takip edilip bu gelişmelere göre kararlar alınıp çalışmalara yön verilmesi gerektiğini” vurguladı.

”Bu yıl rehavete asla yer yok, rehavet marjı yok” diyen Babacan, sağlam politikalara mutlaka devam etmeleri gerektiğini, önceliğin istikrar olduğunu kaydetti.

-G-20 KONFERANSI-

”Türkiye’de nisan ayı sonu, mayıs ayı başı gibi bir tarihte G-20 Konferansı düzenleyeceğiz” diyen Babacan, konferansın G-20 Dönem Başkanı Fransa ile beraber, Fransa-Türkiye eşbaşkanlığında düzenleneceğini söyledi.

Bu konferansta, dünyadaki enerji ve gıda fiyatlarının İstanbul’da masaya yatırılacağını ifade eden Babacan, ”G-20 olması tabi hem katılım açısından hem küresel yansımalar açısından son derece önemli olacak. Hem gıdanın hem enerjinin Türkiye’de konuşuluyor olmasının da dünya açısından kuşkusuz, tabi özel ayrı bir anlamı olacak” dedi.

DİĞER HABERLER
Gül'den Devlet Denetleme Kurulu'na Denetleme Talimatı

Küresel ekonomi ve siyasi konuların görüşüldüğü G-20 1999 yılında kuruldu.

Üye ülkeler ise şöyle: ABD, Hindistan, Japonya, Brezilya, Rusya, Almanya, Arjantin, Fransa, Suudi Arabistan, Meksika, Güney Afrika, Birleşik Krallık, Güney Kore, İtalya, Çin, Kanada, Avustralya, Endonezya, Türkiye, Avrupa Birliği Dönem Başkanı ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı.


5 Mart 2011. 12:57
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x