“Hayvanlar: Yaşam Ortaklarımız”


“Bilim Kahramanları Buluşuyor First Lego Lig 2016-2017” kapsamında “Hayvanlar: Yaşam Ortaklarımız” başlığı ile düzenlenen turnuva dolayısıyla; Özel Rota Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri ve ile EÇEV öğrencileri Odamızı ziyaret ettiler.

 

 

Özel Rota Anadolu ve Fen Lisesi Fizik Öğretmeni Gülşah TURGUT AKGÖL ve öğrencileri “At Nalla Korunur İnsan Atla İyileşir” sloganı ile yaptıkları çalışmada; atlar için nallarının ne kadar önemli olduğu gerçeğinden yola çıkarak teknoloji ile her ata ve ayağa özel nal tasarımı yapmayı hedefliyorlar. Sonrasında da projede, hipoterapi uygulaması ile atların insan hayatında ne kadar faydalı olacağına dair bir çalışma ile insanlar ve hayvanların yaşam ortaklığı vurgusu yapılacağını belirttiler.

 
Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Altındağ Rasih Somer Eğitim Merkezi Birim Sorumlusu Meral KARAKAYA ve öğrencileri de “Tabiatın canlı varlıkları olan insanlar, hayvanlar hayatlarını devam ettirmek için birbirlerine bağlı ve muhtaçtır” gerçeğinden yola çıkarak hayvan sahiplenmenin hem insanlar hem de hayvanlar için yararlarına vurgu yapan bir çalışma ile turnuvaya katılacaklarını belirttiler. Özellikle erken yaşta bilinçli hayvan sahibi olmanın önemine ilişkin bir program oluşturduklarını anlattılar. Böylelikle bakımevlerinden sahipsiz hayvanların sahiplenmesine de katkı koymayı hedeflediklerini dile getirdiler.

DİĞER HABERLER
Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi, Haziran 2014

 

 
Yapılan görüşmelerde Oda Başkanımız H. Gökhan ÖZDEMİR her iki okula da turnuvada başarılar dileyerek, İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak elimizden gelen desteği vereceğimizi söyledi.

 

 

İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu


4 Şubat 2017. 10:22
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x