Helâl gıda sertifikalı mal satacaklar


Dünya Helal Gıda Birliği Derneği denetiminden geçirilen sertifikalı ürünlerin satıldığı Helal Marketler’in ilk şubesi Bursa’da açıldı. Yaklaşık 50 ortaklı market, Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi’nde hizmet verecek. Helâl Marketler’in sayısının sene sonuna kadar İstanbul’da 100, Ankara ve Gaziantep’te 20’şer olmak üzere 140 şubeye ulaşması hedefleniyor.

BURSA – CHA – Dünya Helal Gıda Birliği Derneği denetiminden geçirilen sertifikalı ürünlerin satıldığı Helal Marketler’in ilk şubesi Bursa’da açıldı. Yaklaşık 50 ortaklı market, Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi’nde hizmet verecek. Helâl Marketler’in sayısının sene sonuna kadar İstanbul’da 100, Ankara ve Gaziantep’te 20’şer olmak üzere 140 şubeye ulaşması hedefleniyor.

Şube Bursa İl Tarım Müdürü Kasım Piral ile Bursa Gıda Kontrol ve Merkez Araştırma Enstitüsü yöneticileri ile kalabalık bir davetlinin katılıdğı törenle açıldı. Açılışta konuşan Helalim Marketçilik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Gülten Doğrul, yaklaşık 50 ortaklı şirketin sene sonuna kadar İstanbul’da 100, Ankara ve Gaziantep’te de 20’şer olmak üzere 140 şube açmayı hedeflediğini bildirdi.

Marketlerin 100-150 metre karelik olacağını vurgulayan Doğrul, tüm ürünlerin ‘Helal Gıda sertifikalı’ olduğunu duyurdu.

Dünya Helal Gıda Birliği Derneği Başkan vekili Ahmet gelir ise, markette 11 ayrı firma tarafından 100 çeşit gıdanın satılacağını aktardı. Marketlerin dernek garantörlüğünde faaliyet yürüteceğini anlatan Gelir, “İlk şubesi açılan marketlerin yıl sonuna kadar sayısı 141’e ulaşacak. Merkez şubedeki tüm ürünler kontrolümüzden geçirildi. Açılacak şubelerde de aynı çalışmayı yapacağız. Ürünlerin tamamı Türkiye’den helal gıda sertifikası aldı. Fiyatlar piyasanın ne altında ne üzerinde. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı içerisinde tüketebileceği gıdaları satılmasının heyacanını yaşıyoruz. Süt, peynir, et ürünleri başta olmak üzere 100’ü aşkın ürün çeşidi var.” dedi.   –


Yazan - 31 Temmuz 2011. Kategori GIDA, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x