Hollanda’da “Yılın Fabrika Yöneticisi” ödülü Emre Kaya’nın


 

 

 

Organik Kimya Rotterdam Fabrikası’ndaki yöneticiye büyük ödül

 

Hollanda’da “Yılın Fabrika Yöneticisi” ödülü Emre Kaya’nın

 

Türk kimya sanayisinin lider kuruluşu Organik Kimya, Hollanda’da örnek bir başarıya imza attı. Organik Kimya’nın Hollanda’nın Rotterdam kentindeki fabrikasında görevli Fabrika Müdürü Emre Kaya Petrochem Platformu tarafından verilen “Yılın Fabrika Yöneticisi” ödülünü kazandı.

 

Yılın Fabrika Yöneticisi Ödülü, Merkezi Hollanda’da bulunan ve Hollanda Kimya Sanayicileri Derneği (VNCI), Hollanda Tank Depolama Şirketleri Birliği (VOTOB), Deltalinqs ve Rotterdam Liman İşletmesi tarafından kurulan Petrochem Platformu tarafından, kimya sektöründe çalışan başarılı yöneticileri cesaretlendirmek ve bu alanda kariyer yapmak isteyen üniversite öğrencilerini özendirmek amacıyla 10 yıldır veriliyor. Haziran ayında Rotterdam kentinde gerçekleştirilen törende “Yılın Fabrika Yöneticisi” ödülü ise Türkiye’de 1924 yılından beri faaliyet gösteren Organik Kimya’nın 36 yaşındaki Rotterdam Fabrika Müdürü Emre Kaya’ya verildi.

 

Sistem yönetimi başarı getirdi

 

Petrochem’in 6 kişiden oluşan jüri üyelerinin, kongre gecesine katılan konukların ve internet sitesi üzerinden yapılan oylamaya katılanların verdiği oyların sonucunda Emre Kaya, Organik Kimya’ya ait Rotterdam Kimya Fabrikası’ndaki tüm üretim sisteminin entegrasyonunu sağladığı, ileri uygulamalarıyla örnek bir tesis haline getirmesi sonucunda ödüle hak kazandı.

 

Rotterdam’daki diğer fabrikalara örnek oldu

 

Emre Kaya, törende yaptığı konuşmada “Amacımız güçlü bir yapılanma ve sürdürülebilir gelişim oldu” diyerek, işletmede çalışanların gelişimlerine, iş sağlığı ve güvenliğine büyük önem verdiklerini vurgulayarak çalışan memnuniyeti ve iş güvenliğine verdikleri önemle Rotterdam’daki şirketlere örnek olduklarını söyledi.

 

Türkiye’de 1924 yılından beri faaliyetlerini sürdüren sektörünün lider kuruluşu Organik Kimya, Rotterdam fabrikasını 2007 yılında faaliyete açtı. 16 yıllık profesyonel yöneticilik geçmişi olan Emre Kaya, daha önce Organik Kimya’nın Türkiye’deki fabrikasında görev aldı. 2011 yılında Organik Kimya Rotterdam Fabrikası’nda görev alan Kaya, 2015 yılından beri fabrika müdürlüğü görevini yürütüyor. Emre Kaya iş güvenliği, verimlilik, müşteri ve çalışan memnuniyeti alanlarında gösterdiği gelişim ile bu ödülü almaya hak kazandı.

 

 


Yazan - 10 Temmuz 2017. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x