İngiltere, tarihinin en kötü kuş gribi salgını için destek açıkladı


Birleşik Krallık Çevre Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı (Defra), geçen yıl ülkede 200’den fazla vaka ile görülen tarihinin en kötü kuş gribi salgınıyla mücadele eden çiftçilere ve üreticilere yardımcı olmak için bir destek ve önlem paketi açıkladı.

Yeni planlara göre, mevcut kuş gribi tazminatı ödemeleri, çiftçilere desteğin sonundan ziyade planlı itlafın başlangıcından itibaren ödenmesine izin verecek şekilde değiştiriliyor. Bunun amacının nakit akışı baskısını ortadan kaldırmaya yardımcı olmak olarak açıklayan bakanlık, tazminat hakkı konusunda çiftçilere destek için daha hızlı ve erken karar alacaklarını da ekledi.

Kuş gribi

Satış ve pazarlama yönetmeliklerinde değişiklikler yapılacak

Gıda Standartları Ajansı ile istişarede bulunarak değiştirilecek yönetmelikler ile pazarlama ve satış konusunda çiftçilere ve perakendecilere kolaylıklar getirilecek. Etleri için hindi, kaz veya ördek besleyen çiftçiler, 28 Kasım ile 31 Aralık tarihleri ​​arasında sürülerini erken kesime yollayabilecekler ve daha sonra buzları çözülerek tüketicilere satılacak ürünleri dondurma seçeneğine de sahip olacaklar. Bu tedbir her yıl 11 milyon civarı hindi, kaz ve ördek üreten ve bunun büyük kısmının Noel döneminde satan üreticileri rahatlatacak.

Çiftçilik Bakanı Mark Spencer, bu pratik çözümlerin iş planlaması konusunda daha fazla finansal öngörü sağlamaya yardımcı olacağını umduğunu söyleyerek: “Bu sinsi hastalıkla mücadele ederken sektörden devam eden işbirliğini çok takdir ediyoruz ve durumu yakından incelemeye devam edeceğiz.” dedi.

DİĞER HABERLER
Birleşik Krallık'tan tavukçuluğa destek için geçici vize çözümü

Kaynak: www.gov.uk

New package of measures announced to support poultry industry with bird flu – GOV.UK (www.gov.uk)


13 Kasım 2022. 05:08
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x