İzmir Tarım Fuarı’na Büyük İlgi


292a

 

19 Eylül Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açan ve 22 Eylül Pazar günü saat 17:00de kapanan AGROEXPO EURASIA 2013 9. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı ile ANIMALEXPO 2013 5. Ulus lararası Hayvancılık Teknolojileri ve Süt Endüstrisi Fuarı yoğun ilgi sona erdi.

 

19 Eylül Perşembe günü Saat 11:00 de İzmir Valisi Mustafa Toprak, Chp İzmir Milletvekili M.Ali Susam, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan,T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kavak, İzmir Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı, Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan ve çok sayıda protokol üyelerinin katılımıyla açılış töreni gerçekleştirildi.

 

Toplam 149.914 Ziyaretçi

 
çelikelBu büyük organizasyona ev sahipliği yapan Tarım ve Hayvancılık şehri başta Ege olmak üzere, tüm Türkiye’deki çiftçi, çiftlik sahipleri ve sektör profesyoneli tarafından büyük ilgi gördü. Orion Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen 960 Otobüs organizasyonuyla birlikte toplam 144.912 kişi tarafından gezilen fuar, sektöre damgasını vurdu.

 
Toplam 45.000 m2 lik sergi alanında gerçekleştirilen fuarın katılımcılarını ise, traktör ve yan sanayi, seracılık, tohum, fide, fidan, gübre, ilaç sanayi, sulama ve plastik sektörü, hayvancılık, hayvansal üretim makinaları, veterinerlik hizmetleri ve hayvan sağlığı firmaları oluşturdu.

DİĞER HABERLER
Gıda Sektörünü Gençlerin Projeleri Hareketlendirecek

 

En Güzel Buzağı Yarışması nın Galibi: ‘ATİYE’

 
İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile birlikte organize edilen En Güzel 8uzağı Yarışması kapsamında gelen ziyaretçiler S buzağı arasından, en güzel buzağıyı seçmek için oylarını kullandılar.
Son derece ilgi çeken buzağıların bu seneki finalisti ‘Atiye’ isimli buzağı oldu. Oylama yapanlar arasından belirlenen ziyaretçilere, İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından sürpriz hediyeler verildi.

 

‘Bileğine Kuvvet Çiftçim’

 

Fuarın 4 No’lu holü önünde New Holland sponsorluğunda,’Bileğine Kuvvet Çiftçim’sloganı ile gerçekleştirilen Bilek Güreşi Turnuvası kıyasıya çekişme ile sona erdi.

 
Fuar süresince devam eden turnuvaya. İzmir Tarım Fuarı nı ziyaret eden kişiler arasında yapılan bilek güreşi etkinliği ile ziyaretçiler son derece keyifli vakit geçirdi ve kazananlara New Holland tarafından sürpriz hediyeler verildi.

 
Tarım Hayattır’ Programı, İzmir Tarım Fuarında

 
Trt Gap’da 21 Eylül Cumartesi saat 07:00 – 08:00 arasında yayınlanan ‘Tarım Hayattır’ programı, İzmir Tarım Fuarı nda canlı olarak gerçekleşti.

 
izmir-tarim-sera-ve-hayvancilik-fuari-basin_4158_oOrion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan ve İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık II Müdürü Ahmet Güldal’ın konuk olduğu programda, fuar katılımcıları ile yapılan röportajlara yer verilirken, İzmirTarım Fuarı’nın sektöre faydaları konuşuldu.

DİĞER HABERLER
Dört kişilik iftar sofrası 74 lira

 
4 Gün süren fuar; 19-21 Eylül tarihlerinde 10:00- 19:00 saatleri arasında, 22 Eylül günü ise 10:00 – 17:00 saatleri arasında ziyaretçiye açık kaldı.

 
Fuara destek veren, katılım gösteren ve ziyaret eden tüm firma yetkililerine ve sektör profesyonellerine teşekkür eder, 2014 İzmirTarım ve Hayvancılık Fuar’ında tekrar birlikte olmayı ümit ederiz.

 
Saygılarımızla, Orion Fuarcılık


25 Eylül 2013. 16:53
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x