Kor Yumurta Yeniliklere Doymuyor


aaaa

 

Kanatlı dünyamızın renkli kişilerinden biri olan Ziraat Yüksek Mühendisi Dr.İsmail Kor yumurta ile ilgili olarak yıllardır araştırma yapan bir bilim insanıdır.

 

Bu renkli  bilim adamı araştırmalarını  Türk tüketicinin damak tadına  sunmak için kurduğu Kor Yumurta şirketi ile doğal yumurta üremine başlamış ve başta İzmir olmak üzere civar illerde aranan bir firma durumuna gelmiştir.

 

1994 yılında Kor Yumurta’yı kurarak Kemalpaşa Armutlu da tüketici damak tatlarına özgü doğal besi yumurtasını üretmeye başlamıştır. 2006 Yılından beri Organik Yumurta üretmek için Bayındır Çınardibi köyünde boş olan kümesleri harekete geçirerek bölgenin ekolojik şartlarına uygun olan organik üretimi teşvik edip başlatmıştır.

4

Kor Yumurta çiftliği İzmir’e yaklaşık 80 km uzaklıktaki, verimli toprak özelliğinden dolayı genellikle çiftçilikle uğraşılan, zengin meyve çeşitleri ve zeytinlikleri olan Bayındır ilçesinin Çınardibi Köyü’nde bulunmaktadır.

 

Çam ormanları içinde, tertemiz bir doğal çevrede bulunan çiftlikte tavuklar  serbestçe gezinmekte ve yüzde yüz organik yemlerle beslenmektedir.

 

Organik yumurtalar her gün Pınarbaşı-İzmir’deki yumurta deposuna getirilmekte ayıklanıp paketlendikten sonra dağıtım noktalarına doğru yola çıkmaktadır.

 

Yeni bir yenilik…Bebish 7’li artık Migros raflarında !!

 

Çocuğunuza hergün bir yumurtayı sevdirecek ve bir haftalık yumurta ihtiyacını karşılayacak şekilde ambalaj tasarımı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve bir çocuğun haftalık tüketimi için 7’li orijinal paketleme Migros mağazamarıhda tüketime sunulmuştur.

 


Yazan - 18 Mart 2015. Kategori MANŞET, GIDA, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x