Medyadaki bazı arkadaşlar ayaklarını denk alsın


 

thumbs_b_c_2f71abb8cc5ef4e7a01e7a1e4d889db6

 

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Medyadaki bazı arkadaşlar lütfen ayaklarını denk alsınlar. Türkiye, DEAŞ ile fiilen sahada savaş halindedir. Oturduğu sıcak masaların üstünde uyduruk görüntülerle halkın moralini bozmak vatanseverlik değil.” dedi.

 

ANKARA-AA

 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısına verilen arada gazetecilere yaptığı açıklamada, “MHP ile anayasa konusundaki görüşmelerimiz başından itibaren son derece açık ve şeffaf bir şekilde yürüyor. Başta belirlenen prensipler çerçevesinde herhangi bir sapma söz konusu değildir. Genel bir mutabakat, tam bir mutabakat içerisinde MHP, zaten Meclise inmiş olan, artık komisyonda da görüşülmeye başlanmış olan bu anayasa paketine destek vermeyi sürdürecektir.” ifadelerini kullandı.

 

Anayasa değişikliğinin Türkiye’de etkin bir yönetim modeli kurulması için talep edilmiş olan bir değişiklik olduğunu kaydeden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

 

Desteği Parlamentodaki milletvekilleri verirse, bu anayasa değişikliği teklifi millete gider, millet de ‘evet’ derse buna mani olmaya kimsenin gücü yetmez. Milletten başka hiçbir güç bu memlekette yoktur. O devirler geride kaldı. Kapalı kapılar ardında ‘cumhurbaşkanı şu olur, anayasa mahkemesi başkanı bu olur’ diye hesaplar yapıp ondan sonra milletin önüne çıkarıp onları sözde al gülüm ver gülüm oylatarak cumhurbaşkanı seçme zamanı da, üst yargıdaki adamları belirleme zamanı da tarihe karışmıştır.”

 

“Teyit edilmiş, netleşmiş bir bilgi yoktur”

Kurtulmuş, Suriye’de çekildiği iddia edilen görüntülerle ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:

 

“Bu video görüntüleriyle ilgili henüz TSK, Milli Savunma Bakanlığı tarafından teyit edilmiş, netleşmiş bir bilgi yoktur. Zaten teyit edilmiş bir bilgi olsa bunu kamuoyuyla paylaşırız. Bu tür terör örgütleri, dünyanın en aşağılık, en kirli mekanizmaları. Olsun olmasın herhangi bir video görüntüsünü yayınlayarak, zaten ne yapmak istiyor? Halka korku salmak , halkı çaresizliğe itmek istiyor, halkı kendi içine kapatmaya çalışıyor. Herkes birbirinden, yanındakinden korksun istiyor. Sadece bu örgüt değil hepsi için söylüyorum.”

 

Kurtulmuş, “Kusura bakmasınlar, bazı arkadaşlar da medyadaki bazı arkadaşlar da lütfen ayaklarını denk alsınlar. Özellikle sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak bir alan değildir. Türkiye, DEAŞ ile fiilen sahada bir savaş halindedir. Oturduğu sıcak masaların üstünde, uyduruk görüntüler üzerinden propagandalarla Türk halkının moralini bozmaya çalışmak vatanseverlik değildir.” dedi.

 

DEAŞ’ın güçlerini El-Bab’a kaydırdığı iddiası

 

DEAŞ’ın güçlerini El-Bab’a kaydırdığı iddiası ile ilgili olarak da Kurtulmuş, “Musul’da DEAŞ çok kuvvetli bir şekilde direnç gösterdiği için Musul operasyonu zaten bitirilemedi. DAEŞ unsurları Musul’dan ayrıldılar diye El-Bab Operasyonu savsaklanıyor değil. Musul’daki DEAŞ unsurları orada varlıklarını sürdürüyorlar. Bu bilgi yanlış ve tutarsız bir bilgidir.” şeklinde konuştu.

 

“Türkiye’nin milli mücadelesi kimsenin babasının malı

 

Kurtulmuş, Türkiye’nin ulusal, milli mücadelesinin kimsenin babasının malı olmadığını belirterek, şöyle devam etti:

 

“Bu memlekette Mustafa Kemal Atatürk herkesin ortak değeridir. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin kurucu başkomutanıdır, Recep Tayyip Erdoğan da bugünkü başkomutanıdır. Dolayısıyla, Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal Atatürk’ü farklı yerlerde göstermeye çalışmak, en azından siyaseten birtakım hesapların içerisinde olmak demektir. Arkadaşlar bundan vazgeçsinler, bu fayda getirmez.”

 

“Yaz saati ile ilgili çalışmamız yok”

 

Kurtulmuş, yaz saati uygulamasında değişiklik olup olmayacağı konusundaki soruyu ise, “Öyle bir çalışmamız yok, yaz saati ile ilgili herhangi bir uygulama olmayacak, geriye alma şeklinde bir niyetimizin olmadığını ifade etmek isterim.” şeklinde yanıtladı.

 

“Esnaf açısından işsizlik fonu mahiyetinde

 

Açıklamasında bahsettiği esnaf fonunun işleyişine ilişkin soruya Kurtulmuş, “Teknik kısmı son şeklini alacak. Şunu ifade edeyim, bu bir tabiri caizse esnaf açısından işsizlik fonu mahiyetinde bir şey. Esnaf normalde çalışırken bu fona belli bir miktarda para yatıracak, devlet olarak da biz destek vereceğiz aynı şekilde. Böylece hem tasarruf yapması sağlanacak esnaflarımızın hem de Allah korusun güç durumda kaldıklarında da bu fonun nimetlerinden istifade etmeleri sağlanmış olacak.” yanıtını verdi.

 

Muhabir: Sinan Uslu, Mümin Altaş, İlhan Toprak, Enes Kaplan


27 Aralık 2016. 17:04
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x