Mogan Gölü kurtarılıyor,su tarifesi değişiyor !….


unnamed

 

 

 

 

Halim UTLU

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gölbaşı Belediyesi arasında imzalanan “Mogan Gölü’nü Kurtarma Protokolü”, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi. Ayrıca su satış fiyatlarının da yeniden düzenlenmesi kararlaştırıldı.

 

 

Açıklık getirildi

 

 

Meclis toplantısında, geçtiğimiz günlerde bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından gündeme getirilen “Atatürk Orman Çiftliği” adından “Atatürk” isminin çıkarılarak, “Orman Çiftliği Mahallesi ” ibaresinin kullanıldığı yönündeki eleştirilere de açıklık getirildi.

 

 

Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Eyüp Gözgeç, Atatürk isminin önergede geçmemesinde kesinlikle bir art niyet bulunmadığını belirterek şu açıklamayı yaptı;

 

 

Atatürk, hepimizin ortak değeri

 

 

“Verdiğimiz önergede bölgenin ismi tapu kayıtlarında ‘Yenimahalle İlçesi Orman Çiftliği Mahallesi’ olarak geçmektedir. Plan değişikliği tapu kayıtlarına uygun olarak yazılmak zorundadır. Biz de 41663 ada, 2 nolu parseli, tapu kayıtları, Tapu Tescil Belgesi’ne uygun olarak yazmak durumunda kaldık. Kaldı ki aynı yerle ilgili Yenimahalle Belediyesi  encümen kararında, aynı bizim gibi ‘Yenimahalle İlçesi Orman Çiftliği Mahallesi’ ibaresini kullanmıştır.

 

 

Mahallenin ismini kesinlikle tapuda yazıldığı şekilde verdik. Mahallenin ismi Orman Çiftliği Mahallesi’dir. Resmi kayıtlar da bunu göstermektedir. Bunun dışında bir art niyet yoktur.  Atatürk, Cumhuriyetimizin kurucusu ve hepimizin ortak değeri, dua ettiğimiz bir liderdir.”

DİĞER HABERLER
KKYDP 14. Etap Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ve Özellikleri

 

 

 Mogan Gölü’ndeki su seviyesi çok düştü

 

 

Meclis’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gölbaşı Belediyesi arasında imzalanan “Mogan Gölü’nü Kurtarma Protokolü”de görüşüldü. Mogan Gölü’nün yeniden yaşanabilir bölge haline getirilmesi için, yapılacak olan kapsamlı çalışmaları içeren protokole ilişkin başkanlık yazısı,bazı muhalif parti üyelerinin red oyuna karşılık, oy çokluğu ile kabul edildi.

 

 

 Suya zam geliyor !..

 

 

Son yıllarda yaşanılan kuraklık nedeniyle göldeki su seviyesinin düşmesi ve canlı yaşamının tehlikeye girmesi üzerine, Mogan Gölü’nü kurtarmak için bir protokol hazırlanmıştı.

 

 

Meclisde, elektrik satış tarifesinde ortalama %9 oranında artış gerçekleştirildiği, bunun suyun maliyetlerine büyük oranda yansıdığı kaydedilerek, asgari elektrik satış tarifesinin artırıldığı oranda, su satış fiyatlarının da yeniden düzenlenmesi kabul edildi..

 

 


14 Ekim 2014. 18:29
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x