Muzaffer Kuşhan 3 ay sonra tahliye edildi


muzaffer-kushan

 

19 yaşındaki Dila Kurt’un zayıflama kliniğinde ölümüyle ilgili ‘bilinçli taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası alan Muzaffer Kuşhan, OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile 3 ay yattıktan sonra cezaevinden çıktı. Kuşhan ‘İlahi adalet tecelli etti’ dedi.

 

 

Muzaffer Kuşhan 3 ay sonra tahliye edildi

 

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Dila Kurt (19), 2008’de Dr. Kuşhan’ın Polonezköy’deki zayıflama kliniğine gitmiş, 45 günde 14 kilo vermişti. Kurt, uygulanan diyete dayanamamış ve 7 Eylül 2008’de klinikteki havuz başında hayatını kaybetmişti. Dila Kurt’un ölümüyle ilgili ‘Bilinçli taksirle ölüme neden olmak’tan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Muzaffer Kuşhan, Kanun Hükmünde Kararname ile cezaevinden sadece 3 ay yattı. Serbest kaldıktan sonra konuşan Kuşhan, “Hiçbir zaman suçlu olduğumu düşünmedim, ilahi adalet tecelli etti” dedi.

dilara

Dilara Kurt Kuşhan’ın diyet programını uyguladıktan sonra yaşamın yitirmişti.

Dilara Kurt Kuşhan’ın diyet programını uyguladıktan sonra yaşamın yitirmişti.

Vatan’ın haberine göre; Dila Kurt’un ölümünde hiçbir ihmalinin bulunmadığını tekrar eden Kuşhan, “Rahmetli kendi eceliyle öldü. Otopsi raporunda da kendisinin mevcut kronik kalp hastalığı olduğunu ve önceden kalp krizi geçirdiği yazar. Bu da bu kızcağızın daha önceden hasta olduğunu ortaya koyar. Aile medyada kızlarının daha önceden bir rahatsızlığı olmadığını söyledi. Adli tıp otopsi raporu ise tersini söylüyor. Aile bunun nasıl farkına varmadı. Farkına vardıysa bize niye söylemedi, ya da tedavi için bir kalp uzmanına götürmedi” dedi.

 

Cezaevinde kaldığı sürede açık cezaevinde kaldığını söyleyen Kuşhan’ın “Böyle bir suçtan insanı kapalı cezaevine mi alırlar” sözleri üzerine Dila Kurt’un ailesinin avukatı Murat Kaan Oral, “Teknik olarak bu mümkün değil. Bir kişinin suçu hakkında karar verildikten sonra ilk önce kapalı cezaevine gönderilir, oradaki cezası bittikten sonra açık cezaevine çıkar. Kendisinin doğrudan açık cezaevine gitmesi hukuki olarak imkansız” dedi. Henüz 19 yaşında Kuşhan’ın kliniğinde hayata gözlerini yuman Dila Kurt’un annesi Şule Kurt, onun aldığı cezaya isyan etmişti.

 

“FETÖ KUMPASI”

 

Yaşananların bir kumpas olduğunu iddia eden ve ilahi adaletin tecelli ettiğini savunan Kuşhan ”Bu FETÖ’cüler herkese kumpas kurdu. Bana da kurdular fakat ilahi adalet bunu kabul etmedi. Kabul etmeyince de bu kanun çıktı. Ben de cezaevinde sadece 3 ay yattım. Bu 3 ayın 14 günü izinle geçti. İçeride geçirdiğim süreçte hapishanede gibi hissetmedim. Dinlenmek için boş vakit gibiydi. Kitap bile yazdım” diye konuştu.


Yazan - 6 Eylül 2016. Kategori MANŞET, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x