Prof.Dr.Bingür Sönmez’e Geçmiş Olsun Ziyareti


Bilimsel Tavukçuluk derneği Başkanı Prof.Dr.Rüveyde Akbay ve Prof.Dr.Bingür Sönmeiz(Foto:Çiftlik Dergisi özel)

Bilimsel Tavukçuluk Derneği Başkanı Prof.Dr.Rüveyde Akbay ve Prof.Dr.Bingür Sönmez(Foto:Çiftlik Dergisi özel)

 

 

 

SERDAR KONURALP

 

Yıllardır Türk tüketicine yasaklanan en ucuz ve sağlık deposu yumurtayı aklayarak doktorlar adına tüketicilerden ve kanatlı sektöründen özür dileyen Damar Cerrahisi Doktoru Prof. Dr. Bingür Sönmez’i ziyaret eden Türkiye Bilimsel Tavukçuluk Derneği Yönetim Kurulu ünlü cerraha geçirdiği olay nedeniyle geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

 

Bilindiği gibi,”Sarıkamış Şehitlerini Anma ve Top Yolu Yürüyüşü”ne katılmak üzere gittiği ilçede silahlı saldırıya uğrayan Sarıkamış Dayanışma Grubu Başkanı Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru Prof. Dr. Bingür Sönmez kolundan ve bacağından yaralanmıştı.

 

Bu konu ile ilgili olarak Türkiye Bilimsel Tavukçuluk Derneği Yönetim Kurulu, Başkan Prof.Dr.Rüveyde Akbay başkanlığında Yönetim Kurulu üyeleri Kemal Akman,Avni Çakır ve Cemalettin Bilgin   tarafından ziyaret edilerek kendisine geçirdiği olay nedeniyle geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

2

 

 

Sönmez’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Deniz Şener ise ünlü doktorun kemik ve sinir sisteminde bir tehlike olmadığını belirtti. Kurşunun bacağından girip çıktığını hatırlatan Şener “Sağlığıyla ilgili elini sıyırmış olan bir yaralanma söz konusu. Dolaysıyla elinin fonksiyonlarında en ufak bir sorun yok. Kemik, sinir ve oradan geçen tendonlarda hiç bir yaralanma yok. Ayağıyla ilgili de girip çıkmış bir kurşun yaralanması söz konusu. Dolayısıyla ayağında da kalıcı bir hasar söz konusu değil. Kısa süre içerisinde normale dönecek” dedi. Hastanenin medikal direktörü Ergün Şenal de Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Sağlık Bakanı’nın arayarak ünlü doktorun sağlık durumu hakkında bilgi aldığını söyledi.

DİĞER HABERLER
Türkiye’de Veteriner Hekimliğinin Gündemi

 

 

Ameliyatlarıma devam edeceğim

 

Kars’ta uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Sarıkamış Dayanışma Grubu Başkanı, Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, “Ameliyatlarıma ara vermeden devam edeceğim. Sarıkamış Şehitleri’ne hizmette hiç kusur yapmadan devam edeceğim” dedi.

Sönmez, Memorial Hastanesinde düzenlendiği basın toplantısında, her yıl Sarıkamış şehitlerini anmak için tören yaptıklarını ve olayın 100’üncü yıl dönümünde düzenledikleri etkinliği çok başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifade etti.

“Yaşadığım olay bir mucize”

Yaşadığı olaydan kurtulmasının tıbben bir mucize olduğunu dile getiren Sönmez, “Bu mucizeye, yaptığım iyiliklerin, kurtardığım hayatların vesile olduğunu söylüyorlar. Bence bu olay ancak şehit ve şühedanın himmetiyle gerçekleşmiştir” diye konuştu.

Sönmez, olayın adliyeye intikal ettiğini ve sonucu sabırla beklediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu kadar büyük felaketi atlatarak beni hastalarıma bağışlayan yüce Tanrı’ya binlerce kez teşekkür ediyorum. Olay anında müdahale eden üç AKUT elemanına ve meslektaşlarıma ömür boyu minnet duyacağım. Sizleri ve hastalarımızı sevindirecek haberi en son olarak vermek istiyorum. Ameliyatlarıma ara vermeden devam edeceğim. Sarıkamış Şehitleri’ne hizmette hiç kusur yapmadan devam edeceğim. Bugün MOBESE görüntüleri Youtube’ye düştü. Bana atılan 2 kurşun canımı acıtmadı ama kendini bilmez üniversite öğrencisinin gelip bana tekme atması çok canımı acıttı. Buradan polikliniğime gidiyorum, hastalarımla sohbet edeceğim. Önümüzdeki hafta da ameliyatlarıma devam edeceğim. “

“Sadece şu iki parmağıma ihtiyacım var”

DİĞER HABERLER
Engelli,şehit ve gazi ailelerine,% 50 indirimli ekmek!...

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Sönmez, bir gazetecinin “Kurşun sesi geldikten sonra elinizi yüzünüze kapattığınız görüldü. O nasıl bir refleksti” şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Bu refleksti. Karşınız bir anda elinde silah olan bir insan, kendinizi koruma refleksine giriyorsunuz. Zaten onu yapmamış olsam kurşun çelik, titanyum saatimin kılıfına çarptı ve göğsüme gelmedi. Oradan yere düştü. Bu mesafe çok az. Eğer o refleksi yapmasaydım kurşun delip geçip göğsüme gelecekti.”

 


28 Ağustos 2014. 17:09
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x