Putin: Erdoğan ile yakın temas ve karşılıklı etkileşim halindeyiz


9RIAN_02530159.HR.ru

 

 

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün yaptığı açıklamada, Aralık ayında bir araya geleceği Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yeni işbirliği konularını ele alacaklarını kaydetti.

 

 

Rusya’da görev yapan yabancı ülke büyükelçilerinin güven mektuplarını sunmaları için düzenlenen seremonide yaptığı konuşmada, Türkiye ile ilişkilerde yeni bir döneme girildiğini belirten Putin, söz konusu ilişkilerin özellikle enerji alanında stratejik ortaklık seviyesine çıktığını da sözlerine ekledi.

 

Putin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım’ın güven mektubunu kabul ettiği esnada yaptığı açıklamada, ‘‘Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakın temas ve karşılıklı etkileşim halinde olduğumuzu ifade etmek isterim. İki ülke arasındaki mevcut işbirliğinin dinamik bir şekilde daha ileri seviyelere taşınması maksadı ile Aralık ayında gerçekleştirilecek olan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı’nda yeni işbirliği konularını ele alacağız’’ dedi.

 

rusyanınsesi


DİĞER HABERLER
'Atatürk Ramazan'da saz çaldırmaz, çok defa Yasin Suresi'ni okurdu'
19 Kasım 2014. 14:10
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x