Ramazanda sebze-meyve fiyatlarında artış beklenmiyor


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

TÜSPAF Başkanı Karaca “Sebze ve meyve arzının en fazla olduğu günleri yaşıyoruz. Ramazan ayında herhangi bir artış olmayacak” dedi.

 

 

Ramazan ayının Türkiye’de sebze-meyve hasadının yapıldığı döneme denk gelmesi dolayısıyla ürün fiyatlarında artış beklenmiyor. Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu (TÜSPAF) Başkanı Ali Karaca, halen Türkiye’nin her yerinde sebze ve meyvenin en ucuz olduğu dönemin yaşandığını belirtti. Bunun, ramazan ayında da meyve ve sebzenin ucuz olacağının habercisi olduğunu ifade eden Karaca, “Şu an ülke genelinde hasat yapılıyor. Sebze ve meyve arzının en fazla olduğu günleri yaşıyoruz. Ramazan ayında herhangi bir artış olmayacak. Sadece mevsim itibarıyla soğuk ve don olayının etkilediği, erik gibi erken başlayan meyvelerde biraz az üretim oldu. Erik biraz pahalıydı ama üretimi yüksek olan, don olayından etkilenmeyen meyvelerin de piyasaya girmesiyle fiyatlar düştü. Vatandaş, meyve ve sebzeyi bolca tüketecek” diye konuştu.

 


Yazan - 17 Haziran 2015. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x