Retailnews Perakende Kültürüne Katkı Ödülü Dr.Can Demir’e Verildi


Başta Türkiye ve Rusya olmak üzere 10 ülkede aylık yayımlanan RetailNews Market Dergisi tarafından 100. Sayı Gecesinde, toplumu gıda güvenliği ve hijyen konularında kesintisiz ve doğru bilgilendirme yaparak yön verdiğinden dolayı, Veteriner Gıda Hijyenistleri Derneği eski Başkanı ve Gıda Güvenliği ve Hijyen Akademisi Başkanı ve bu alandaki pozitif faaliyetleri, paylaşımcı kişiliği ve sektörde pozitif yaklaşımların öncüsü. Dr. Can DEMİR’e verildi.
Gıda Güvenliği ve Hijyen Akademisi Başkanı Dr.Can Demir’e “Perakende Kültürüne Katkı Ödülü” 27 Nisan 2011’de düzenlenen bir resepsiyon ile verildi.

İstanbul Topkapı Eresin Otel salonunda yapılan ve seçkin bir davetli kitlesinin katıldığı törende Dr.Can Demir’e  Perakende Kültürüne yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür edilerek övgüler yağdırıldı.

DR. CAN DEMİR KİMDİR?

1963 İstanbul doğumlu olup, memleketi RİZE / Pazar’dır.  Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 1985 yılında mezun olmuştur. Doktora öğrenimini, Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde 1995 yılında tamamlamıştır. Mezuniyet sonrasından bugüne kadar çok sayıda meslek içi ve Kalite eğitim programlarına katılmıştır.
TÜRKAK Akreditasyon Denetçisi, ISO 9000:2008 ve ISO 22000 (HACCP) ile ISO 17025 Baş denetçi ve Eğitmen sertifikaları olan Dr. Can DEMİR ’in 4 baskı olarak Veteriner Hekim İlaç Rehberi adlı kitabı yayımlanmıştır. Biri TÜBİTAK yurtdışı yayın teşvik ödülü alan, yurt dışında ve yurtiçinde tebliğ edilen ve yayımlanan orijinal bilimsel araştırma çalışmaları bulunmakta ve çeşitli Üniversite/mesleki dergilerde de derleme ve makaleleri ile röportajları yayımlanmıştır/yayımlanmaktadır. GIDA GÜVENLİĞİ ve HİJYEN konularında, çok sayıda ulusal TV, Radyo canlı yayın, haber ve özel programlara katılarak ve Yazılı basına verdiği demeçlerle kamuoyunu ve tüketicileri bilgilendirmektedir.

Çeşitli illerde Kamu görevlisi olarak, Özetle; 3 yıl Gıda Muayene üyeliği, 3 yıl Gıda Lab.Şef  Vekilliği ve Eğitim Ş.Md.lüğü,1 yıl Gıda Kontrolörü , 11 yıl Gıda Kontrol Laboratuvar Üst Yöneticiliği  görevlerini yaptıktan sonra, 2003 yılında  Kamu görevinden istekle emekli olan Dr. Can DEMİR, ek görev olarak, Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu’nda da Gıda Güvenliği ve Hijyen  derslerini vererek iki yıl süreli dışarıdan öğretim üyeliği yapmıştır. 2003 yılından sonra Özel bir Gıda Laboratuvarının Kurucu Müdürlüğünü yapan DEMİR, 2006 Aralık ayında kendine ait Gıda laboratuvarı olan KONTROLLAB’ı kurmuştur.

2003-2005 ve 2005-2007 Dönemi VGHD Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Dr. Can DEMİR, 2007 yılında yapılan Genel Kurulda Veteriner Gıda Hijyenistleri Derneği Genel Başkanlığa üçüncü kez oybirliği ile seçilmiş olup, kendi isteğiyle 12 Ekim 2008 tarihinde görevini devretmiştir. TÜRKLAB http://www.turklab.org Genel Sekreteri olan Dr. Can DEMİR, TÜRKAK (Türk Akreditasyon  Kurumu) http://www.turkak.org.tr havuzunda Teknik Uzman ve Denetçi olarak, Sistem Belgelendirme ve Akreditasyon denetimlerine katılmaktadır. Ayrıca ETBİR Yönetim Kurulu Üyeliği gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev almaktadır.

Dr. Can DEMİR, TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknolojisi Enstitüsü danışma kurulu üyesi olup, ISO 17020 Muayene Kuruluşları, ISO 17025 Laboratuvar Akreditasyon, Ölçüm belirsizliği, Metot validasyon, Kalibrasyon, ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO 22000 (HACCP) ve Genel, Personel, Ekipman ile Sektöre Yönelik Gıda Güvenliği ve Hijyen eğitimlerinin organize edildiği, GIDA GÜVENLİĞİ ve HİJYEN AKADEMİSİ http://www.ggveha.com.tr ile Mesleki Eğitimlerin düzenlendiği VETERİNER AKADEMİSİ http://www.vetakademi.com Yönetim Kurulu Başkanlıkları görevlerini de yürütmektedir.

Halen, Kontrollab Gıda/Su, Çevre Analiz Laboratuvarı ve Hijyen Denetim Tic.Ltd.Şti. http://www.kontrollab.com.tr Genel Müdürlüğü görevi ile birlikte, expo channel TV’de “Gıda Güvenliği ve Hijyen Akademisi” canlı yayın TV program yapımcılığı ve sunuculuğunu  yapmaktadır.

Dr. Can DEMİR evli ve üç çocuk babası olup, TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ Merkez Konseyi Yüksek Haysiyet Divanı üyesidir.


Yazan - 30 Nisan 2011. Kategori SAĞLIK, Dr.Can DEMİR. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x