SAFEMEAT_EU Projesi ile Uluslararası 2. Gıda Teknolojisi Kongresi


 

327909-svetik

 

 

Kalite Sistem Grubu, SAFEMEAT_EU Projesi ile Uluslararası 2. Gıda Teknolojisi Kongresinde!

 

Kuşadası’nda 05-07 Kasım 2014 tarihlerinde gıda teknolojisi teması üzerine “2nd International Congress on Food Technology” kongresi düzenlendi. Kalite Sistem Grubu’nun AB destekli Hayatboyu Öğrenme Programı kapsamında Leonardo da Vinci programı altında koordinatörlüğünü yürüttüğü SAFEMEAT_EU “Et Sektöründe Gıda Güvenliği Uygulamalarının Geliştirilmesi”  projesi kongrede büyük ilgi uyandırdı.

 

Et sektöründe çalışan personelin ve uzmanların gıda güvenliği konusunda bilgilendirmelerine yönelik olan SAFEMEAT_EU projesinin kongrede sözlü sunumu gerçekleştirilerek projenin amaçlarından ve öneminden bahsedildi. Hali hazırda sadece et sektörüne yönelik e-eğitimlerin bulunmaması ve ek sektörü çalışanlarının kolaylıkla yararlanabileceği pratik bir eğitim içeriğinin eksikliği nedeniyle, projenin ilgili sektörde gıda güvenliği konusunda büyük önem taşıdığının altı çizildi. Kongrede ayrıca, SAFEMEAT_EU projesi kapsamında sunulan eğitimleri başarıyla tamamlayan et sektörü çalışanlarının sertifika almaya hak kazanacakları açıklandı.

44444444

SAFEMEAT_EU projesinde yaklaşık 5000 kişinin e-eğitim modüllerinden faydalanması öngörülüyor. Projede et sektöründe çalışan personel ve et sektöründe görev yapan uzman ile eğiticilere yönelik olmak üzere iki farklı eğitim verilmesi planlanıyor. SAFEMEAT_EU projesine ilişkin detaylı bilgi ve gelişmeler için projenin internet sitesi olan http://safe-meat.eu/ ziyaret edilebilir.

 

 


Yazan - 12 Aralık 2014. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x