Tarımsal Amaçlı Kooperatiflere Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı


kırsal kalkınma (6)

​İZMİR-Tarımsal Amaçlı Kooperatiflerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla; T.C.Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılması ile ilgili Bilgilendirme Toplantısı, İl Müdürlüğümüzde yapıldı.

 

Toplantıya, T.C. Ziraat Bankası İzmir 3.Bölge Yöneticiliğinin ve Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Müdürlüğünün yetkililerinin yanı sıra, ilçe müdürlüklerinde görevli personel ve  kooperatif yetkilileri  katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Gündoğar yaparken, Mühendis Burcu Efe 2014/8 sayılı tebliğ kapsamında, projelendirme ve uygulamaları konusunda bilgi verdi.  Toplantıda, Tarım Kredi Kooperatiflerinin uygulamaları hakkında, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. nin Tarımsal Amaçlı Kooperatiflere Sübvansiyonlu Kredi Uygulamaları konusunda ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları konusunda da sunumlar yapıldı.

 

Toplantı, 21 Ocak 2014 tarihinde, 28889 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2014/5767 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına dayanarak, 10.04.2014 tarih, 2014/8 sayılı tebliğ ile başlatılan yeni uygulamanın başta üreticilerimiz olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olması dilekleri ile sona erdi.


DİĞER HABERLER
Tarımsal Gözlem İstasyonu tanıtıldı
1 Temmuz 2014. 17:52
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x