Türkiye’nin tüketim haritası çıkarıldı


Farklı kategorilerde hizmet veren grup satın alma sitesi grupfoni’de bugüne kadar satılan kuponların kategori dağılımı, şehirlerin tüketim alışkanlıklarını da ortaya koyuyor.

İstanbul ve Bursa fast food, İzmirliler pastane ürünlerini yemeyi seviyor!

grupfoni’nin paylaştığı bilgilere göre grupfoni üzerinden satışa sunulan Fast Food fırsat kuponlarına en çok İstanbul ve Bursa halkı ilgi gösterdi. Fast Food fırsat kuponlarının en çok satıldığı ilk beş il sırasıyla şöyle: İstanbul, Bursa, Adana, Ankara ve Antalya. İzmirliler ise daha çok cafe/pastane fırsatlarına ilgi gösteriyor. Cafe/pastane fırsat kuponları satışlarının %26’sı İzmir, %24’ü Ankara, %17’si Adana, %16’sı İstanbul ve %8’i Manisa’dan yapıldı. Alacarte restoranlara ise en çok İstanbul ve Ankara’dan rağbet var. Alacarte restoran fırsat kuponu satışlarının illere göre dağılımı ise şöyle: İstanbul %40, Ankara %22, Adana %9, Bursa %7 ve İzmir %6.

En sportif şehir: İzmir!

grupfoni’nin paylaştığı veriler, spora en çok ilgi gösteren şehrin açık ara İzmir olduğunu gösteriyor. Spor fırsat kuponu satışlarının %40’ı İzmir, %14’ü Denizli, %13’ü İstanbul, %8’i Kocaeli ve %7’si Adana’dan yapıldı. İzmir, kişisel bakım fırsatlarına da en çok ilgi gösteren şehir olarak öne çıkıyor. Kişisel bakım fırsat kuponlarının satışlarının en çok %22 ile İzmir, %19 ile Ankara, %17 ile İstanbul ve %11 ile Bursa illerinden yapıldığı görülüyor. Kozmetik fırsatlarına ise en çok ilgi sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’dan geliyor.

Kültür sanat etkinlikleri fırsatlarına ise en çok İstanbullular ilgi gösteriyor. Konser fırsatlarının satışlarının %46’sı İstanbul, %27’si Bursa, %21’i Adana ve %6’sı Bursa’dan yapıldı. Gösteri ve şov fırsatlarına en çok ilgi gösteren iller ise sırasıyla İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa ve son olarak Ankara. En çok Antalya’da satılan  havuz fırsat kuponlarında Antalya’yı sırasıyla Ankara, Bursa ve İstanbul izledi. Tiyatro fırsat kuponlarının satışı ise %82’si İstanbul, %8’i İzmir, %6’sı Bursa ve %3’ü de Ankara’dan gerçekleşti. Sinema biletleri fırsat kuponlarına en çok ilgi, sırasıyla İstanbul, Bursa, Adana, Ankara, Antalya, Kocaeli ve Manisa’dan geldi.

Ankara online eğitimi, Adana kurs ve semineri tercih ediyor!

Online eğitim fırsatlarına en çok ilgi %26 satış oranıyla Ankara’dan geldi. Ankara’yı sırasıyla İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Denizli ve Eskişehir izliyor. Kurs fırsatları ise en çok İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Adana, Bursa ve Denizli’den ilgi gördü. Kurs ve seminer fırsat kuponlarının satışının %47’si Adana, %34’ü İstanbul ve %19’u İzmir’den yapıldı.

İzmirliler yurtdışı, İstanbullular yurtiçi turlarına katılıyor!

Yurtdışı tur fırsatlarına en çok ilginin ise %40 ile İzmir’den geldiği göze çarpıyor. İzmir’i sırasıyla İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve Eskişehir izledi. Yurtiçi turlara ise en çok ilgi %76 ile İstanbul’dan geliyor. İstanbul’u İzmir, Ankara ve Bursa takip ediyor.

 

 

 


Yazan - 23 Eylül 2011. Kategori GIDA, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x