Usta sanatçı hayatını kaybetti


5808adf11b60ff3029ba4ac33e96267a_k

 

Ünlü sanatçı Adnan Şenses, saat 20.30 sıralarında tedavi gördüğü Memorial Hastanesi’nde vefat etti. Mide kanserine yakalanmasının ardından iki yıl önce geçirdiği mide operasyonu sonrasında onkolojik takibi ve tedavisi sürdürülen Şenses, eski kalp hastalığı nedeniyle yaşadığı şikayetler üzerine 5 Aralık 2013 tarihinde Memorial Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

 

ÜNLÜ SANATÇININ SOLUNUM YETMEZLİĞİNDEN HAYATINI KAYBETTİĞİ AÇIKLANDI
Ünlü sanatçı Adnan Şenses’in doktorları tarafından yapılan açıklamada, sanatçının solunum yetmezliğinden hayatını kaybettiği belirtildi. Şenses’in ölüm haberini alan sanatçı dostları hastaneye akın etti.

 

Akşam saatlerinde tedavi gördüğü Şişli Memorial Hastanesi’nde hayatını kaybeden Adnan Şenses için doktorları bir açıklama yaptı. Hastanede basın mensuplarına açıklama yapan Uzman Doktor İlhan Ocak, “Adnan Şenses beyi 20.30 sularında kaybetmiş bulunuyoruz. Yaklaşık 3 yıldır mide kanseri nedeniyle tedavi görüyordu. Mide kanseri bütün vücuda yayılmıştı. Son 15 gündür de genel durumunda bozulma dolayısıyla hastanemize geldi. Burada kendisine destek tedavisi uygulandı. Bugün sabaha doğru solunum sıkıntıları artmaya başladı. Bu gün akşam genel solunum yetmezliğinden kendisini kaybetmiş oluyoruz” dedi.
Kalp Damar Cerrahisi Opr. Dr. Mehmet Susam ise, “Son dönemde by-pass ameliyatı oldu. Maalesef tedavisi olmayan bir kansere yakalandı. Destek tedavi ile yaşam süresini uzattık. Acılarını dindirmeye çalıştık. Ancak kader buraya kadarmış. Üzülerek kaybettiğimizi belirtiyorum. Sanat camiası çok değerli bir ismini kaybetti” diye konuştu.

Diğer Haberler:
Bursa Ticaret Odası Hastavuk Tesisleri Ziyaret Etti

 

 

 

Kardiyoloji, onkoloji ve hematoloji bölümlerinde tedavisi sürdürülen ünlü sanatçının durumunun ağırlaşması üzerine akşam saatlerinde normal servisten yoğum bakım ünitesine alındı. Sanatçı Şenses, tüm müdahalelere rağmen saat 20.30’da hayatını kaybetti.

 

 

ADNAN ŞENSES KİMDİR?
Türk sanat müziği şarkıcısı, müzisyen bestekar söz yazarı ve eski sinema oyuncusu olan ünlü sanatçı Adnan Şenses, 1935 yılında Bursa’da dünyaya geldi. İlkokula Ankara İsmet İnönü ilkokulu’nda başlayan Adnan Şenses, tahsilinin devamını İstanbul’a taşındıkları Karagümrük İlk ve Ortaokulu’nda tamamladı. Ailesinin isteği üzerine marangozlukla ilgilenen Şenses, 1956 yılında çevresinin sesine verdiği ilgi doğrultusunda müzik hayatına atıldı.
İlk filmini 1960 yılında “Fakir Şarkıcı” adında yaptı. Bu sıralarda ilk musiki derslerini Suzan Yakar Rutkay’dan aldı. 1961’de Rutkay ile evlendi. 1964’te Meral Tunalı ile evlendi ve Arzum adında bir kızı oldu. Daha sonra Ayten Kahraman ve Londra’da Christine adlı bir İngilizle evlendi. 1984’te evlendiği Hayal Devran ile altı ay evli kaldı. Son evliliğini “doyasıya aşk yaşadığım son evlilikti” dediği Lale Hanımla 1990’da yaptı.

 

 

İlk önce Ankara Radyosu’nda çalışan Şenses, 16 yıl burada hizmet etti. Ardından, ünlü gazinolarda çalıştı, 47 film çevirdi ve birçok albüm yayımladı. “Altın plak”ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ödül aldı. 2013 yılında Sezen Aksu’nun hediye ettiği “Bekleyemedin Mi” ve “Kaybolan Yıllar” isimli şarkılarının da bulunduğu “Adnan Şenses Bir Efsanedir” albümünü yayınladı. Albümde Sezen Aksu dışında Selami Şahin ve Selçuk Tekay gibi isimlerin de şarkıları yer aldı.

Diğer Haberler:
Yılbaşı hindileri satışta

25 Aralık 2013. 22:38
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x