Bakan Fakıbaba’dan üreticilere müjde:


 

Bakan Fakıbaba’dan üreticilere müjde: Tarımsal destekler kapsamında hazırlanan projeler için artık ödeme yapılmayacak

 

 

​Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlığın verdiği desteklemelerden yararlanabilmek için yapılan projelerin hazırlanma şartlarına değinerek “Proje yaptırırken para vermek yok. Bu beni rahatsız ediyor. Projeler bizim tarafımızdan bedava yapılacak. Bir amcamız ‘ben 3 bin lira para verdim.’ dedi. Bu paranın ne kadar çok olduğunu biliyorum. Bundan sonra böyle bir durum yok. Projeleri benim tarım il müdürlüklerim yapacaklar. Bundan sonra projeye para yok.

 

Bir dizi temas ve incelemelerle bulunmak üzere Hakkari’de bulunan Bakan Fakıbaba, Bulvar Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti, Çanaklı köyünde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada çocuklar ve vatandaşlar tarafından Türk bayraklarıyla karşılanan Fakıbaba, çocuklarla birlikte “En büyük Türkiye” sloganı attı.

 

Daha sonra Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi’ni ziyaret eden Fakıbaba, seraları inceledi.

 

Bakan Fakıbaba, buradaki konuşmasında, hayatının en güzel günlerinden birini yaşadığını söyledi.

 

Türkiye’yi tanımak için mutlaka bu kente gelmek, kentin insanlarını tanımak gerektiğini belirten Fakıbaba, şöyle devam etti:

 

“O kadar güzel bir ülkemiz var ki inanın insanlar sanki birbirinin kopyası. Hep beraber biz Türkiyeyiz. Bu vatanın kadrini kıymetini bildiğiniz için sizlere minnettarız. Bu zor şartlar altında aslanlar gibi mücadele edip ‘burası benim memleketim, bu bayrağın altında yaşıyoruz.’ demek ne kadar önemli. Bu nedenle sizleri yürekten kutluyorum. Her zaman emrinizdeyiz. Kürt’ü, Türk’ü, Arap’ı o kadar güzel ki. Bakın burada bacılarımızın üzerinde rengârenk elbiseler var. O kadar güzellik çıkıyor ki ortaya, birlikte güzellikleri ortaya koyabiliyoruz. Gücümüzü bir araya getirdiğimiz zaman büyük bir güç ortaya çıkıyor.”

 

17-25 Aralık sürecini ve Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimini hatırlatan Fakıbaba, o gece Mecliste bombaların altında olduklarını, bir ülkenin uçakları ve pilotlarının Meclisi bombalamasına şahitlik ettiklerini dile getirdi. Fakıbaba, “Bunları yaptıran güçleri, buraları karıştıran insanları da biz çok iyi biliyoruz.” dedi.

 

Bakan Fakıbaba, Türkiye olarak daha ileriye gitmek için mücadele ettiklerini vurgulayarak, “Ben Türkiye’nin bakanıyım, ben Türkiyeliyim, ben bu vatanı çok seviyorum. Bu vatana canım feda olsun. Bu birlik ve beraberlik içinde çok güzel işler yapacağız. Bacılarım çok güzel işler yapacak. Söz veriyorum, onlara çok büyük fırsatlar sunacağım. Buralara çok geleceğim. Sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Biz, hep beraber, birlikte Türkiyeyiz. Bizler el ele vereceğiz, bu bayrağın altında insanlarımızın refah seviyesini yükselteceğiz. Benim torunlarım en iyi okullarda okuyacak, en iyi bilim insanları olacaklar. Buna inanıyorum.” ifadesini kullandı.

 

“(Ucuz et) denilince yanlış anlaşılmasın”

 

Ucuz et satışıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Fakıbaba, “(Ucuz et) denilince yanlış anlaşılmasın, benim evimde yediğim ettir. Ucuz et denilince sanki etin kalitesi düşük gibi geliyor, öyle değil. Et aynı et ama fiyatı ucuzlatılmış bir ettir. Etin kalitesi aynı, benim yediğim ettir. Sizlerin refah seviyenizi artırmak için elimizden geleni yapacağız. Kızlarımızın mutluluğu benim iki kızımın mutluluğudur.” diye konuştu.

 

Bakanlığın verdiği desteklemelerden yararlanabilmek için yapılan projelerin hazırlanma şartlarına da değinen Bakan Fakıbaba, şunları kaydetti:

 

“Proje yaptırırken para vermek yok. Bu beni rahatsız ediyor. Projeler bizim tarafımızdan bedava yapılacak. Bir amcamız ‘ben 3 bin lira para verdim.’ dedi. Bu paranın ne kadar çok olduğunu biliyorum. Bundan sonra böyle bir durum yok. Projeleri benim tarım il müdürlüklerim yapacaklar. Bundan sonra projeye para yok. Burası Türkiye’ye örnek bir proje. Hakkari tam bir huzur kenti olmuş. Burada benim kızlarım genç çiftçilikten aldıkları krediyle süs bitkileri üretiyorlar. Müthiş bir dağın ortasındayız. Genç kızlar büyük emek vererek üretim yapıyorlar. Mutlaka gelip bu kızlarımı görmelerini istiyorum bütün Türkiye’nin. Nasıl üretilir, nasıl emek verilir. Hakkari’yi iyi anlatmamız lazım. Sabahtan beri mutluluk alarak dolaşıyorum. Diğer kentlerden kadınlar gelsin buradaki kardeşlerimi görsünler. Hakkari denilince ‘terör kentidir gidilmez falan.’ Harika bir yer, bu zamana kadar neden gelmedim ona yanıyorum.”

 

Bakan Fakıbaba, daha sonra buradaki kadınların sac üzerinde yaptığı gözlemeden yedi, ardından kent merkezinde Hazretullah ile Viyan Özkan çiftinin düğün törenine katıldı.

 

Vatandaşlarla halay çeken Fakıbaba, damada altın taktıktan sonra buradan ayrılarak, Hakkari Evi’nde çeşitli sektörlerin temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Bakan Fakıbaba daha sonra Hakkari’den ayrıldı.


Yazan - 18 Kasım 2017. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x