Müsteşar Mirmahmutoğulları törenle görevinden ayrıldı


 

DSC_4380 (1)

 


Emekli olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları bakanlık konferans salonunda düzenlenen törenle görevinden ayrıldı.

 

Son 10 yılı müsteşar olmak üzere bakanlığın her kademesinde toplam 35 yıl görev yapan Müsteşar Mirmahmutoğulları’nın çalışma hayatını özetleyen slayt gösterisi ile başlayan törene, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, Müsteşar Yardımcısı İsmail Kemaloğlu, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Erdal Celal Sumaytaoğlu, TİGEM Genel Müdürü Halis Bilden, ESK Genel Müdürü Kasım Piral, AOÇ Müdürü İlyas Kıran, Tagem Genel Müdürü Masum Burak, Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan, diğer birim amirleri ve çok sayıda personel katıldı.

 

Bakan Yardımcısı Arzu, törende uzun yıllar bakanlığa büyük hizmetler veren Mirmahmutoğulları’nın ayrılmasından dolayı büyük hüzün duyduğunu ancak ülkeye siyaset alanında hizmet verecek olmasından da büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bakan Yardımcısı Arzu “Kendisinden çok şey öğrendik, mesai arkadaşı olmaktan büyük mutluluk duydum. Uzun yıllar hayırlı görevler yaparak, mesai arkadaşlarına gönül hoşluğu içinde veda ediyor. Müsteşarımıza teşkilatımız, şahsım ve sayın bakanım adına başarılar ve mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Müsteşar Mirmahmutoğulları da 35 yıl görev yaptığı bakanlıktan ayrılırken birlikte çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Müsteşar olarak görev yaptığı son 10 yılda Türkiye’nin üç kuraklık, dünyanın da global bir ekonomik kriz yaşadığının belirten Mirmahmutoğulları, buna karşın tarımsal üretimi, ihracatı artırarak Türkiye’nin Avrupa’da birinci olduğunun altını çizdi. Bakan Mehdi Eker ve Bakan Yardımcısı Arzu’nun önderliğinde ekip olarak çok önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Mirmahmutoğulları “Gıda artışıyla birlikte gıda güvenilirliği konusunda önemli mesafe kaydettik, Akredite laboratuvar sayısını artırdık. Ulusal Kırsal Kalkınma Planı yaptık. Hazırladığımız Stratejik Kalkınma Planı ödül aldı. Burada sayamayacağımız kadar çok konuda ülkemizin en ücra köylerine kadar hep birlikte ulaştık, birlikte hizmet ettik. Ülkem adına, sektör adına, şahsım adına size şükran ve minnet borçluyum. Hakkınızı helal edin. ” şeklinde konuştu.

 

Bakan Yardımcısı Arzu’nun Müsteşar Mirmahmutoğulları’na​​​ çiçek takdim ettiği törenin sonunda, hatıra fotoğrafı çekildi.
​ ​

DSC_4204-

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları bugün (10.02.2015) itibariyle görevini bırakarak emekliye ayrılıyor.

 

Bakanlığın çeşitli kademelerinde uzun yıllar görev yapan Müsteşar Mirmahmutoğulları’nın yayınladığı mesaj şöyle;

 

Son 10 yılı Müsteşar olarak, her kademesinde 35 yıl görev yaptığım Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının mensubu olmak benim için her zaman hem çok büyük bir şans hem de gurur vesilesi olmuştur.

 

Dünyanın en stratejik sektörü olan ve insanlara her gün üç öğün sağlıklı ve yeterli gıda sağlamakla yükümlü bu sektörde sizlerle birlikte ve sizlerin özverili çalışmaları sayesinde çok şükür, çok önemli başarılara ulaştık.

 

Ülkemiz bugün 77 milyon vatandaşımızı 2 milyona yakın ülkemize sığınmış mültecileri ve yurdumuzu ziyaret eden 37 milyon turisti her zamandan daha iyi beslediği gibi önemli miktarda ihracat kapasitesine ulaşmıştır. Ayrıca Gıda güvenirliliği konusunda da çok önemli çalışmalar yapılmıştır. Gerek mevzuat çalışmaları gerekse denetim ve izleme sonucunda tüketicilerimize daha sağlıklı, daha güvenli gıdaya ulaşma imkânı sağlanmıştır.

 

Bugün emekli olarak huzur içerisinde aranızdan ayrılıyorum. Sizlerin özverili ve başarılı çalışmalarınıza bundan sonrada devam edeceğinize hiç şüphem yoktur.

 

Bu vesileyle her kademedeki siz mesai arkadaşlarıma tekrar şükranlarımı sunar, esenlikler dilerim.

 

Allahaısmarladık.

 

Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI​  

 

 


Yazan - 11 Şubat 2015. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x